Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Genewskie nowości

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najważniejszych salonów samochodowych w kalendarzu. Przed marcową wystawą w Genewie wielu producentów postanowiło podgrzać atmosferę prezentując kilka prototypów.

Duży maluch Fiata
Włoski producent podczas Genewskiego salonu zaprezentuje model 500L, czyli przepis jak małe miejskie auto przekształcić w większe, ale nadal nazywać je niewielkim. 500L bazuje na powstającym w Tychach Fiacie 500, jednak literka L oznacza, iż we wnętrzu znajdziemy zdecydowanie więcej miejsca. Najnowsze dziecko Fiata będzie produkowane w Serbskich zakładach producenta. Na początek w ofercie znajdą się dwa silniki benzynowe w tym jeden w technologii TwinAir oraz diesel.
Futurystyczny Nissan
Japoński producent przedstawi prototyp o nazwie Invitation, który ma się wpasować pomiędzy Miacrę, a Juke’a. W salonach Nissana model ma się pojawić dopiero w przyszłym roku, więc wersja produkcyjna może sporo odbiegać od prototypu. Byłoby szkoda, ponieważ aktualnie Invitation wygląda świetnie, dodatkowo posiada bardzo bogate wyposażenie zaczerpnięte z segmentu premium. W jego skład wchodzi między innymi system Around View Monitor, który dzięki współpracującym ze sobą czterem kamerom pozwala obejrzeć widok znad samochodu. Funkcja bez wątpienia przydatna przy parkowaniu. Nissan podkreśla dopracowanie aerodynamiczne prototypu. Mniejsze opory powietrza to zmniejszone spalanie, a co za tym idzie mniejsza emisja CO2. W połączeniu z niewielką deklarowaną przez producenta wagą średnia emisja dwutlenku węgla ma być niższa niż 100 g/km. Dodatkową ciekawostką jest możliwość powstawania nowego modelu w fabryce FSO w Żeraniu. Choć to trochę fantastyka, a do jakichkolwiek finalizacji daleka droga, to Nissan oficjalnie potwierdził zainteresowanie przejęciem zakładu na potrzeby produkcji „zupełnie nowego, niewielkiego modelu”.
Honda – „na bogato”
Najwięcej informacji o tym co zostanie zaprezentowane na marcowym salonie udostępniła Honda. Najważniejszą z nich jest powrót legendarnego modelu NSX. Prototyp został wyposażony w centralnie umieszczony silnik V6 i całą masę najnowocześniejszych gadżetów. Wśród nich znajdziemy innowacyjny układ napędowy o nazwie Sport Hybrid SH-AWD. Honda zapowiada iż model NSX trafi do salonów najdalej za trzy lata.
Kolejnym konceptem który ujrzy światło dzienne w Genewie jest EV-STER. Pod mało mówiącą nazwą kryje się dwumiejscowy roadster napędzany przez silniki elektryczne, czyli będzie stylowo, ale ekologicznie. Dodatkowo na wystawie japońskiego producenta będzie można podziwiać nowe europejskie wersje modelu Jazz, oraz prototyp CR-V kolejnej generacji również przeznaczony na stary kontynent. Całości dopełni prezentacja nowego silnika diesla o pojemności 1.6, który ma emitować do 100 g/km dwutlenku węgla.
Ferrari po cichu
W przeciwieństwie do Hondy bardzo tajemnicze jest Ferrari, które zaprezentuje następce modelu 599. Zdjęcia szpiegowskie ujawniają niewiele, a włoski producent pilnie strzeże swojego najnowszego dziecka. Tym niemniej kilka informacji przeciekło do mediów. Pojazd najprawdopodobniej zostanie nazwany 620 GT. Jego dane techniczne nie są przypadkowe. Silnik to V12 o pojemności 6.3 i mocy 710 koni mechanicznych, podczas gdy konkurencyjne Lamborghini Aventador produkuje „tylko” 700 KM. 620 GT zostanie najprawdopodobniej wyposażony w dwusprzęgłową skrzynię biegów, tylny napęd oraz elektroniczną blokadę dyferencjału.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content