Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Fotowoltaika, pompy ciepła, czyli OZE bez tajemnic

W dzisiejszych czasach ekologia jest niezwykle ważna. Dowiedz się, jak możesz dbać o środowisko i zaoszczędzić spore sumy pieniędzy.

Czym jest OZE?

OZE to inaczej Odnawialne Źródła Energii. Jeszcze jakiś czas temu niewiele osób zwracało uwagę na stan środowiska naturalnego. Obecnie jest to zagadnienie niezwykle istotne, ponieważ jego kondycja staje się z roku na rok coraz gorsza. Dzieje się tak z wielu powodów – to kwestia między innymi wydobywania surowców pierwotnych, których zapasy mogą skończyć się już niebawem. Przez nieodpowiedzialne działania ludzi atmosfera stale się ociepla, a poziom wód podnosi. Perspektywy na przyszłość nie są optymistyczne, dlatego musimy robić wszystko, by opóźnić proces niszczenia środowiska. Dlatego niezwykle istotne jest wprowadzenie odnawialnych źródeł energii do nowoczesnego budownictwa i uczynić je standardem. Na szczęście wszystko zmierza ku dobremu i coraz więcej nowo powstałych domów może pochwalić się posiadaniem fotowoltaiki lub pomp ciepła. Warto zapoznać się z kilkoma faktami i poradami na ten temat.

Fotowoltaika – dlaczego warto?

Fotowoltaika w Częstochowie jest rozwiązaniem coraz powszechniejszym i cieszącym się olbrzymią popularnością. Dlaczego dobrym pomysłem jest nie tylko zaopatrzenie nowych budynków w instalację tego rodzaju, ale również modernizacja starszych domów? Przede wszystkim warto zauważyć, że panele fotowoltaiczne pobierają energię ze słońca, a co za tym idzie, używają surowca w pełni odnawialnego, którego mamy pod dostatkiem. Warto przyjrzeć się także finansom, ponieważ te są w stanie jeszcze bardziej zachęcić do zainstalowania fotowoltaiki w naszym domu. Mowa tutaj o ogromnych oszczędnościach wynikających przede wszystkim z tego, że nieszczególnie przejmujemy się podwyżkami rachunków za prąd. Sami jesteśmy producentami energii, a przy tym jej konsumentami. Koszty użytkowania takiej instalacji są niewielkie, choć co więksi sceptycy mówią o tym, że sam jej montaż jest kwestią niezwykle kosztowną. Fotowoltaika w Częstochowie – ile kosztuje montaż instalacji fotowoltaicznej? Kwota w dużej mierze zależy od wielkości domu i rodzaju poszczególnych elementów, ale możemy mieć pewność, że w ciągu kilkunastu miesięcy pieniądze te mogą się zwrócić z nawiązką.

Pompa ciepła się opłaca!

Kolejnym rozwiązaniem, które wchodzi w skład OZE, jest pompa ciepła. Niektóre sposoby ogrzewania budynków są przestarzałe i nieekologiczne. Mowa na przykład o piecach opalanych węglem, które są skrajnym przykładem zanieczyszczania środowiska. Na szczęście jest to coraz mniej powszechny sposób, a w nowoczesnym budownictwie praktycznie nieakceptowalny. Ciekawą alternatywą na ogrzewanie domostwa jest pompa ciepła, która działa na podobnej zasadzie co fotowoltaika. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z szerszym wyborem, jeśli chodzi o rodzaj urządzenia. Możemy pobierać energię z powietrza, gruntu lub wody – dużo zależy od charakterystyki działki, na której budujemy dom lub go modernizujemy. Niezależnie jednak od wybranego sposobu pobierania energii, lista zalet jest bardzo długa. Na jej czele plasują się rzecz jasna oszczędności finansowe oraz dbanie o środowisko. Zachęcamy do zapoznania się z tym rodzajem technologii, ponieważ troska o naszą planetę powinna być obecnie priorytetem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content