Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Eksplozja życia studenckiego!

Moc atrakcji: konkursy i turnieje, sportowa rywalizacja i przeglądy artystyczne: kabarety, filmy i koncerty, a przede wszystkim tradycyjnie barwny pochód studentów. Maraton juwenaliowych zabaw startuje już dzisiaj!

Pierwszy dzień Wiosny Studentów (14 maja) upłynie pod znakiem sportu. Odbędą się mistrzostwa w grach zespołowych oraz turniej bilardowy. Po trudach rywalizacyjnych na spragnionych dobrej zabawy czeka Klub Studencki „Rywal”. A co dalej?
– We wtorek studenci wyruszą w świat – zapowiadają organizatorzy Rajdu Pieszego po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej „W poszukiwaniu białej damy”. Drugi dzień zwieńczy Częstochowski Przegląd Autorskich Kabaretów w klubie „Politechnik”.  Jako gwiazdę wieczoru można będzie zobaczyć kabaret KrólS (wstęp wolny).
Środa to ponownie sportowy dzień. Przed południem do boju staną studenci Akademii im. Jana Długosza. Po południu dla studentów otworzy swe szerokie wody basen przy ul. Baczyńskiego, gdzie odbędą się I Uczelniane Mistrzostwa w Pływaniu. Planetarium zaprasza na wydarzenie pod tajemniczym tytułem „Podróż w Wszechświat”. Wieczorem na imprezę klubową ponownie zaprasza „Rywal”.
W czwartek zwiększamy i tak duże już tempo. Od godziny 9:00 pośród studentów grasować będzie wampir. Żacy będą mogli podzielić się z potrzebującymi najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. Gorąco zachęcamy. Tęgie głowy zmierzą się w Akademickim Turnieju Szachowym AJD. Miłośnicy wysiłku fizycznego dadzą popis swoich umiejętności podczas Uczelnianych Mistrzostw Lekkoatletycznych na stadionie CKS Budowlani. Miasteczko akademickie również będzie tętnić życiem, a to za sprawą zmagań mieszkańców domów studenckich. Warto zobaczyć, który akademik będzie dzierżył palmę pierwszeństwa przez najbliższy rok. Gwarancja świetnej zabawy, poprzedzonej wspólnym grillowaniem przy muzyce.
Głodnym relaksu polecamy Juwenaliowy Maraton Filmowy, oczywiście w klubie „Politechnik”. Tych, którzy wolą wypoczynek przy muzyce zapraszamy na I Gigantyczny Bal Juwenaliowy (stołówka akademicka „Gigant”) .
Piątek to także masa dobrej rozrywki. O 9:00 rusza gra miejska, w której drużyny będą musiały wykazać się spostrzegawczością oraz udowodnić, że ich składy nie są dziełem przypadku. Przyda się także kondycja. Gdy wybije południe, wszyscy studenci wyruszą, jak co roku, w barwnym korowodzie spod uczelni pod ratusz. Nietypowe przebranie traktujemy jak dobry obyczaj. Po powrocie, na grilla zaprasza Duszpasterstwo Akademickie „Emaus”. O godzinie 16:00 „zacznie dziać się” na scenie, rozstawionej na Platzu Gópih Zabaf. Ruszają koncerty. Wśród wykonawców m.in. Funkenstein – laureat regionalnych eliminacji festiwalu FAMA, znane wszystkim częstochowianom Nefre, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpi zespół HABAKUK. Gdy na scenie zrobi się cicho, muzyka rozbrzmiewać będzie w stołówce akademickiej, gdzie ruszy II Gigantyczny Bal Juwenaliowy. Ci, którzy wolą kabaret od muzyki, mogą skorzystać z oferty AJD, zakupić bilety i obejrzeć występ Kabaretu Limo oraz stand-up w wykonaniu Abelarda Gizy.
Na sobotni „syndrom dnia następnego” najlepsze będzie rozruszanie szarych komórek.
O 11:00 startuje Games Room. Obowiązkowa pozycja dla entuzjastów gier karcianych i planszowych. Właściciele i miłośnicy „małych fiatów” spotkają się na jedynym takim AKADEMICKIM ZLOCIE MALUCHÓW, na parkingu przy klubie „Politechnik”. Każdy fan małej rodzimej motoryzacji znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy wolą niekonwencjonalne pojazdy zapraszamy na  III Zjazd na Byle Czym, tradycyjnie na Promenadzie Niemena. Melomani ucieszą się, widząc na zegarku godzinę 15:00, gdyż właśnie wtedy ruszają koncerty. Gwóźdź programu to występy zespołu Mr. Zoob oraz gwiazdy wieczoru – grupy IRA.
Tym, którym będzie mało atrakcji proponujemy III Gigantyczny Bal Juwenaliowy – wiadomo gdzie.

Tygodnik “7 dni” tradycyjnie objął wydarzenia patronatem medialnym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content