Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Ekipa Szymona Hołowni ziemi częstochowskiej nie zwalnia tempa

Piotr Strach, Stowarzyszenie Polska 2050 w Częstochowie: – Ostatnie miesiące to był bardzo trudny okres dla nas wszystkich ze względu na pandemię COVID19. Bardzo utrudniała, a czasem wręcz uniemożliwiała ona spotkania i działania w regionie. Dlatego tym bardziej wszystkim, którzy przyłączyli się do naszych akcji jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

“Świąteczny mazurek dla bezdomnego

W kwietniu w okresie Wielkanocnym, w ramach prowadzonej w całym kraju akcji #2050mazurków, wolontariusze Stowarzyszenia POLSKA2050 Szymona Hołowni wsparli wypiekami cukierniczymi podopiecznych z różnych placówek dla bezdomnych i potrzebujących. 
W Częstochowie i powiecie częstochowskim kilkadziesiąt ciast przygotowanych przez działaczy trafiło m.in. do Domu Samotnej Matki i Schroniska dla kobiet „Oaza” przy ul. Staszica 5 w Częstochowie, częstochowskiego Schroniska Fundacji Adullam, Schroniska Stowarzyszenia Agape w Lubojence. Kilkanaście ciast i mazurków dla bezdomnych przekazano także w Myszkowie.

Wojewódzka dyskusja o klimacie

29 kwietnia regionalny oddział Instytutu Strategie 2050, tj. specjalny think tank założony dla wsparcia działań Ruchu Szymona Hołowni, zorganizował debatę: „Województwo Śląskie na Zielonym Szlaku: neutralność klimatyczna 2050”. Podczas debaty zaproszeni eksperci rozmawiali o kluczowych zagadnieniach m.in. jak odejść od energetyki opartej na węglu i zastąpić ją efektywnymi czystymi źródłami energii, jak sprawić aby korzyści ze zmiany dotyczyły wszystkich mieszkańców województwa oraz jak skutecznie walczyć ze smogiem, nie zapominając o potrzebie solidarności społecznej. Ze względu na obostrzenie pandemiczne debata odbyła się online i cieszyła się dużym zainteresowaniem internautów.

Pamięci Powstańców Śląskich

W tym roku obchodziliśmy symboliczną setną rocznicę Powstań Śląskich i członkowie Ruchu Polska 2050 w naszym województwie składali wieńce i zapalali znicze, w miejscach upamiętniających tamte doniosłe wydarzenia. Ze względu na szczególną rolę Częstochowy i jej mieszkańców podczas Powstań Śląskich, również w Częstochowie uczciliśmy pamięć walczących. 3 maja delegacja Stowarzyszenia złożyła wieniec i zapaliła znicze pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Częstochowie przy ul. Waszyngtona (w Parku Solidarności).

Pomoc dla małej Oliwki chorej na SMA

Ekipa Stowarzyszenia Polska 2050 Region Częstochowski, włączyła się w wielką akcję pomocy dla małej Oliwki, chorującej na SMA. Podczas dwutygodniowej akcji uzbieraliśmy: 7 worków nakrętek; 7 worków puszek oraz około 1,5 tony używanych ubrań, koców, pościeli w ponad 120 wielkich workach! 
W sobotę 29 maja wszystko to zawieźliśmy trzema pełnymi busami, jednym minivanem i osobową Skodą do Siewierza i przekazaliśmy firmie, która cały zysk z wykorzystanych darów przekaże na leczenie dziecka. Akcję z ramienia naszego Stowarzyszenia koordynował lider powiatu myszkowskiego Łukasz Kapica.

Aktywni na ziemi lublinieckiej

Liderka Stowarzyszenia w powiecie lublinieckim Małgorzata Imiolczyk przeprowadziła w ostatnim kwartale szereg pożytecznych akcji. Wspólnie z wolontariuszami Oaza Spokoju Zielona Mila nasza ekipa pomagała w organizacji ośrodka pomocy dla zwierząt w miejscowości Rudniki-Kolonia. W gminach powiatu lublinieckiego wolontariusze Polski 2050 sadzili również kwietne łąki i rozdawali nasiona mieszkańcom. Brali także udział w festynach i licytacjach dobroczynnych oraz pracowali w ośrodku opiekującymi się bezdomnymi zwierzętami.
Akcja „Wspólna łyżka!”

W związku z tym, że 3 lipca 2021 wchodzi w życie kolejny etap tzw. „Dyrektywy Plastikowej”, wycofanych zostanie z obrotu 10 jednorazowych produktów plastikowych, min. jednorazowe sztućce i talerze. Skomplikuje to pracę instytucji, wydających na ulicy posiłek ludziom ubogim oraz będącym w kryzysie bezdomności. Dlatego Stowarzyszenie Polska 2050 zorganizowało zbiórkę sztućców dla tych instytucji. Każdy z nas ma przecież w kuchni widelce czy łyżki dobrej jakości, choć czasem może zdekompletowane, które są przez nas rzadko używane, a innym mogą jeszcze posłużyć. Nasze Stowarzyszenie zebrało w czerwcu kilkanaście kilogramów metalowych sztućców dla potrzebujących.

Piotr Strach, Stowarzyszenie Polska 2050 w Częstochowie”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content