WESPRZYJ TYGODNIK 7 DNI NA ZRZUTKA.PL

Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Cztery pory roku z Dadzikiem

Projekt wydawniczy „Cztery pory roku z ekologią”, który firma News Press realizowała na przestrzeni kilku ostatnich lat składał się z czterech części: „Wiosna z Dadzikiem”, „Jesień z Dadzikiem”, „Lato z Dadzikiem” i „Zima z Dadzikiem”. Seria została wydana dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Seria książeczek o przygodach sympatycznego chłopca o imieniu Dadzik, porusza tematykę ekologiczną w odniesieniu do czterech pór roku. Dzieci, poprzez formę bajki, zostały zaznajomione z kwestiami ochrony powietrza, lasów, rzek oraz zamieszkujących tam zwierząt i roślin. 
W książeczkach zostały się też tematy recyklingu, niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą palenie w piecach śmieciami, dokarmiania zwierząt, hałasowania w lesie, niszczenia roślinności i siedlisk zwierząt.
Celem pomysłodawców serii książeczek było wykształcenie u najmłodszych dzieci świadomości ekologicznej, tworzenie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko, uświadomienie najmłodszym pozycji człowieka w przyrodzie oraz jego wpływu na środowisko, a także wyrobienie właściwych nawyków ekologicznych.
Do każdej z książeczek dołączone zostały naklejki, które dziecko musi nakleić w wyznaczonych miejscach. Takie urozmaicenie książeczek miało na celu zachęcenie dziecka do sięgnięcia po bajkę.
Ponadto w każdej z części „Czterech pór roku” znajduje się Dyplom, z miejscem na wpisanie imienia dziecka, które po przeczytaniu i poprawnym naklejeniu naklejek staje się „Strażnikiem przyrody”.

Każde wydawnictwo w ramach projektu „Cztery pory roku z ekologią” objęło swoim zasięgiem dzieci z przedszkoli w Częstochowie oraz w powiecie częstochowskim.

Realizacja projektu „Cztery pory roku z ekologią” nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KLIKNIJ                                                                       I OGLĄDAJ                                                      Nowy ład w                                                Urzędzie Miasta                                                  bez Biura Ładu Korporacyjnego

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Partnerzy: Serwis drukarek i laptopów Optima-MD
Przejdź do treści