Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Cztery pory roku z Dadzikiem

Projekt wydawniczy „Cztery pory roku z ekologią”, który firma News Press realizowała na przestrzeni kilku ostatnich lat składał się z czterech części: „Wiosna z Dadzikiem”, „Jesień z Dadzikiem”, „Lato z Dadzikiem” i „Zima z Dadzikiem”. Seria została wydana dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Seria książeczek o przygodach sympatycznego chłopca o imieniu Dadzik, porusza tematykę ekologiczną w odniesieniu do czterech pór roku. Dzieci, poprzez formę bajki, zostały zaznajomione z kwestiami ochrony powietrza, lasów, rzek oraz zamieszkujących tam zwierząt i roślin. 
W książeczkach zostały się też tematy recyklingu, niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą palenie w piecach śmieciami, dokarmiania zwierząt, hałasowania w lesie, niszczenia roślinności i siedlisk zwierząt.
Celem pomysłodawców serii książeczek było wykształcenie u najmłodszych dzieci świadomości ekologicznej, tworzenie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko, uświadomienie najmłodszym pozycji człowieka w przyrodzie oraz jego wpływu na środowisko, a także wyrobienie właściwych nawyków ekologicznych.
Do każdej z książeczek dołączone zostały naklejki, które dziecko musi nakleić w wyznaczonych miejscach. Takie urozmaicenie książeczek miało na celu zachęcenie dziecka do sięgnięcia po bajkę.
Ponadto w każdej z części „Czterech pór roku” znajduje się Dyplom, z miejscem na wpisanie imienia dziecka, które po przeczytaniu i poprawnym naklejeniu naklejek staje się „Strażnikiem przyrody”.

Każde wydawnictwo w ramach projektu „Cztery pory roku z ekologią” objęło swoim zasięgiem dzieci z przedszkoli w Częstochowie oraz w powiecie częstochowskim.

Realizacja projektu „Cztery pory roku z ekologią” nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content