Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Cielsko” Teatru Na Chwilę

9 września w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych „W Alejach” odbył się ostatni już spektakl konkursowy tegorocznej edycji imprezy. W niedzielny wieczór w klubie Carpe Diem częstochowianie mogli obejrzeć sztukę w wykonaniu gryfińskiego Teatru Na Chwilę.

   Teatr ten powstał w kwietniu tego roku i założyła go czwórka młodych ludzi, którzy chcieli zwojować alternatywną scenę teatralną, a byli nimi: Paweł Kubicki, Dominik Smaruja, Ewa Chmielewska i Natalia Nikonowicz. Mimo tak krótkiej działalności, grupa teatralna ma za sobą już pierwszy sukces – II miejsce za spektakl „Cielsko” na IV Ogólnopolskich Spotkaniach Młodego Teatru „Krzykowisko” w Maszewie.
   Nagrodzone przedstawienie zaprezentowali częstochowskiej widowni dwaj utalentowani aktorzy, Paweł i Dominik. Ukazali oni całą wędrówkę przez życie, zwracając przy tym uwagę na aspekty ludzkiej cielesności, na jej doskonałość i ułomność. Widz, wraz z jednym z bohaterów, wprowadzony zostaje w sekrety ludzkiego chodu, tajemnicę poczęcia, przechodzi przez krótką edukację historyczną i obserwuje pierwsze próby znalezienia pracy, a wszystko to przyobleczone zostało w dobrą dawkę humoru.
   Przedstawienie, choć krótkie i dynamiczne, z pewnością zapadnie w pamięć widowni, która oglądała spektakl aktorów z Gryfina. Zaskoczyli oni swoją bezpośrednią formą przekazu, przy minimalnej ilości rekwizytów. Liczyły się słowa i ruchy ciała, które tworzyły całą historię życia człowieka. Choć z pozoru spektakl w odbiorze jest dosyć prosty, posiada indywidualną głębię i prowokuje do przemyśleń odbiorców.
   To jednak nie koniec scenicznych atrakcji, sympatyków teatru czeka ostatnia już, finałowa część festiwalu „W Alejach”, z udziałem Teatru Niezależnego „Tlen” z Częstochowy, który wystawi sztukę pt. „Recykling” w reżyserii Julii Liszewskiej oraz Grupy Kowadło z „Lo-Ve po zmierzchu ze smokiem w tle” w reżyserii Wojciecha Kowalskiego. Wszystkich spragnionych teatralnych wrażeń zapraszamy ponownie do klubu Carpie Diem na godzinę 19.00 w niedzielę, 16 września.

Fot. Marek Dziurkowski

Więcej zdjęć: tutaj

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content