Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

CEMEX wsparł aktywność dzieci i seniorów w ramach projektu „Lato z CEMEX”

CEMEX Polska odpowiada na wyzwania i potrzeby związane ze skutkami trwającej pandemii COVID-19wśród najważniejszych grup swoich interesariuszy. W okresie od lipca do września CEMEX zaprosił dzieci oraz seniorów ze społeczności lokalnych wokół swoich zakładów do uczestnictwa w Programie „Lato z CEMEX”, na który złożyły się różnorodne zajęcia edukacyjne oraz rekreacyjne, organizowane z uwzględnieniem najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Z powodu pandemii COVID-19 tegoroczne wakacje były inne niż dotychczas. Z uwagi na restrykcje, rekomendacje epidemiologów, a także na zdecydowanie trudniejszą sytuację finansową wielu rodzin, więcej dzieci niż zazwyczaj nie pojechało w tym roku na kolonie, obozy czy wczasy z rodzicami. 

CEMEX odpowiedział na to wyzwanie – w ramach programu „Lato z CEMEX” dzieci z okolic cementowni CEMEX w Chełmie i Rudnikach miały możliwość uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych z zakresu ekologii, robotyki i bezpieczeństwa, w tym warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. 

Podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach niedaleko Rudnik wzięli udział w warsztatach z rozpoznawania roślin występujących na lokalnych łąkach i w pobliskich lasach. Z kolei we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rędzinach został zorganizowany cykl zajęć z robotyki, gdzie dzieci mogły praktycznie nauczyć się tworzenia od podstaw i programowania robotów. 

Dzieci i młodzież z Chełma przez całe wakacje uczestniczyły w zajęciach poświęconych zasadom bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, w domu, na ulicy, czy nad wodą. Zajęcia te zorganizowane zostały we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Chełmie, Klubem Wojskowym w Chełmie, Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej w Chełmie oraz Stowarzyszeniem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział w Chełmie.

Dzięki warsztatom realizowanym pod okiem specjalistów i pedagogów, najmłodsi mieszkańcy Chełma i rejonu Rudnik otrzymali szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Wszystkie zajęcia zostały zorganizowane z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. W sumie w półkoloniach i zajęciach pod szyldem „Lata z CEMEX” uczestniczyło 138 dzieci w 5 placówkach w Chełmie i w okolicach Rudnik k. Częstochowy.

Osoby w wieku senioralnym miały możliwość udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowaną instruktorkę nornic walking. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, w mniejszych grupach i z zachowaniem odpowiednich odległości. Dzięki treningom, seniorzy mogą szybciej odzyskać formę i sprawność fizyczną po miesiącach spędzonych w domu w związku z kwarantanną społeczną. W regularnych zajęciach nornic walking uczestniczy 16 seniorów mieszkających w rejonie Rudnik.

W czasie pandemii koronawirusa CEMEX wspiera społeczności w wielu lokalizacjach. Do tej pory firma zorganizowała warsztaty „Wirtualna klasa CEMEX”, z którymi trafiła do prawie 3800 uczniów szkół podstawowych i 520 nauczycieli w 14 lokalizacjach w całej Polsce. CEMEX przekazał również kilkanaście tysięcy sztuk środków ochrony osobistej dziewiętnastu organizacjom pozarządowym, placówkom medycznym i szkolnym w społecznościach lokalnych, z którymi sąsiadują zakłady firmy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content