Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Burmistrz Myszkowa nie poddał się badaniu alkomatem

W miejscowości Pęchów (powiat sandomierski) policja zatrzymała kierowcę Toyoty Auris, który najprawdopodobniej prowadził pod wpływem alkoholu. Okazało się, że był nim burmistrz Myszkowa Janusz R.

 – Kierujący pojazdem został zatrzymany, po tym jak do dyżurnego zadzwoniła anonimowa osoba i poinformowała, że jadący Toyotą  może być nietrzeźwy, ponieważ jedzie  „wężykiem”. W czasie kontroli kierowca odmówił poddania się badaniu alkomatem, awanturował się, wobec czego  funkcjonariusze policji zlecili badanie krwi. Próbki pobrano w sandomierskim zakładzie opieki zdrowotnej. Na wyniki badań trzeba poczekać około 2-3 tygodni, wtedy będzie można orzec, co mu grozi – mówi rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji, komisarz Zbigniew Pedrycz. Policja jest ostrożna w słowach, ale zachowanie burmistrza było dla nich jednoznaczne. Janusz R. nie zachowywał się bynajmniej przyzwoicie, awanturował się i…
W Myszkowie zawrzało. Nie wszyscy jeszcze słyszeli o sprawie, ale ci którzy wiedzą, nie pozostawiają na burmistrzu suchej nitki. To najwyraźniej koniec kariery politycznej obecnego włodarza gminy. O zdarzeniu i konsekwencjach rozmawialiśmy z myszkowianami. Przedstawiamy wybrane komentarze:
 – Jeśli tylko oskarżenia się potwierdzą, burmistrz powinien zrezygnować ze startu w wyborach. Według prawa konstytucyjnego straci mandat. Powinien też stanąć też przed sądem. Jeszcze nie wiem na kogo będę głosował. Chętnie wysłucham wyjaśnień obecnego burmistrza. Na dzień dzisiejszy waham się pomiędzy Romaniukiem a Bugajem. Uważam, że miastem winien zająć się człowiek, który już ma doświadczenie w zarządzaniu instytucjami publicznymi i wie, jak pokierować Myszkowem – mówi Marek, student I roku.
 – Obecny burmistrz już dawno powinien zrezygnować. Jaki on daje przykład naszej społeczności! Powinien być ukarany jak normalny człowiek, bez żadnej taryfy ulgowej. Jeśli chodzi o to, na kogo będę głosował, to najprawdopodobniej na Bugaja – komentuje 62- letni myszkowianin.
 – Nie wiedziałam nic o zdarzeniu, ale i tak nie głosowałabym na Romaniuka w wyborach. Chyba zagłosuję na kobietę, czyli Pstrowską – mówi Katarzyna.
Do sprawy jeszcze powrócimy, gdy zostaną podane wyniki badania krwi Janusza R. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że burmistrz złoży rezygnację z pełnionej funkcji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content