Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Boski od urodzenia

Analiza działalności Polskiego Stronnictwa Ludowego w mieście Częstochowa, w zasadzie nie jest trudna i można ją spuentować jednym zdaniem. Ludowcy ziemi częstochowskiej – a jakże – mają swojego posła Artura Bramorę (wcześniej Ruch Palikota) i ich aktywność ogranicza się do terenów wiejskich. Teraz mają ochotę przejąć władzę w mieście – chcą wprowadzić swojego prezydenta i kilku radnych. Szanse – co przyzna każdy obiektywny obserwator lokalnej sceny politycznej – są zapewne niewielkie, ale jak będzie pokażą listopadowe wybory samorządowe.

– Przez kilka ostatnich tygodni krążyła informacja (czego PSL nie dementował), że kandydatem ludowców na prezydenta Częstochowy będzie poseł Artur Bramora. Skąd ta zmiana?

– W ciągu 24 lat trwania demokratycznie wybieranego samorządu w Polsce PSL zawsze tworzyło dobry samorząd lokalny, zarówno w kontekście potrzeb mieszkańców, jak również finansowania działalności samorządowej. Dlatego po wielu latach obserwacji, jak bardzo cierpi Częstochowa i jej mieszkańcy postanowiliśmy coś z tym zrobić. Wystawiamy listy kandydatów do Rady Miasta Częstochowy, a ja zdecydowałem się walczyć o „fotel” prezydenta Miasta. Potencjalnymi kandydatami byli również: Stanisław Gmitruk i Artur Bramora, jednak aby maksymalnie wspierać realizację programu PSL dla częstochowian poseł Artur Bramora wspiera nasze inicjatywy w Warszawie, a Stanisław Gmitruk startuje z „jedynki” do sejmiku województwa śląskiego z bardzo dużym prawdopodobieństwem wyboru, i to jest cała tajemnica.

– Polskie Stronnictwo Ludowe aspiruje do przejęcia władzy w Częstochowie po SLD. Jakie wobec tego osiągnięcia ma już na swoim koncie na rzecz miasta?

– Polskie Stronnictwo Ludowe jest bardzo aktywne w działaniach prorozwojowych Częstochowy. Rozszerzenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – EURO-PARK MIELEC nastąpiło poprzez szczególne zainteresowanie i zdecydowane działania wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Teraz trzeba w trybie natychmiastowym odpowiednio przygotować tereny pod inwestycje, aby stworzyć optymalne warunki inwestycyjne i podejmować zdeterminowane działania w kierunku poszukiwania inwestorów. Nie wolno przy tym zapomnieć o małej i średniej przedsiębiorczości – to za naszą determinacją, a szczególnie kolegi Tomasza Wieczorka – przedsiębiorcy z Miasta Częstochowy, został zmieniony system rozliczania podatku VAT tak, aby maksymalnie ograniczyć zatory finansowe i przyspieszyć rozliczanie. To niektóre realne efekty naszej pracy dla silnej gospodarki miasta Częstochowy, która ma bezpośredni wpływ na miejsca pracy i wyższe dochody, a co za tym idzie zahamowanie stale zmniejszającej się ilości częstochowian, szczególnie młodych częstochowian.

– PSL nie jest w mieście Częstochowa silnym ugrupowaniem. Z kim wobec tego zamierza budować wspólne listy w wyborach do samorządu?

– Polskie Stronnictwo Ludowe samodzielnie idzie do wyborów samorządowych, wystawiając pełne listy kandydatów do Rady Miasta Częstochowy. Naszymi kandydatami są zarówno członkowie PSL, jak również osoby niezależne, którym odpowiada nasz program dla miasta Częstochowy i jako przyszli radni będą go realizować.

– Pan jest kandydatem PSL-u na prezydenta miasta. Jakie są główne cele Pana programu wyborczego?

– Moim priorytetem jest dynamiczny rozwój gospodarczy Częstochowy, więcej miejsc pracy, wyższe dochody budżetowe – tak aby istotnie zahamować ogromny odpływ mieszkańców Częstochowy do dużych aglomeracji, lepsza dostępność do usług służby zdrowia, lepsze warunki kształcenia dla młodzieży, nowe, bezpieczne drogi i chodniki, poprawa infrastruktury miejskiej i możliwości pełniejszego z niej korzystania oraz bardziej skuteczna pomoc społeczna – czyli działanie dla dobra mieszkańców Częstochowy!!!

Mieszkańcy powinni mieć większy wpływ na to, co się dookoła nich dzieje. Powinni współdecydować o swojej najbliższej przestrzeni; chcę rozwijać pomysł budżetu partycypacyjnego, ale nie realizowanego dla pozoru tylko w realu i zdecydowanie.

Dostępność do służby zdrowia od wielu lat jest dużym problemem. Jest potrzeba dużego zaangażowania władz miasta w zakres ilość i jakość usług medycznych świadczonych przez szpitale i placówki medyczne w Częstochowie tak, aby zabezpieczały należycie potrzeby mieszkańców, a nie generowały wyłącznie kolejki i frustracje pacjentów.

Koalicyjny Rząd rozpoczął zmianę podejścia do edukacji; w tym roku pojawiły się pierwsze bezpłatne podręczniki dla uczniów, co znacznie finansowo odciążyło rodziców. Uważamy, że na szczególną uwagę w naszym mieście zasługuje młode pokolenie, które powinno mieć optymalne warunki do rozwoju intelektualnego, naukowego, kulturalnego czy sportowego. Niezbędne jest też zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych dla uczniów uzdolnionych i chcących szczególnie mocno rozwijać swoje zainteresowania.

Bardziej należy wsłuchiwać się w postulaty wypracowane przez Młodzieżową Radę Miasta – bo to oni mają często wspaniałe pomysły prorozwojowe. Władze powinny wspierać rozwój i współpracować z Częstochowskimi Uczelniami Wyższymi, aby kierunki, które one oferują, a później kończą je absolwenci dawały możliwość dobrej pracy w Częstochowie.

Wjeżdżając autem do Częstochowy nie musimy patrzeć na tabliczkę, po prostu to czujemy. Trzeba w końcu coś z tym zrobić. Remont głównej ulicy nie załatwi sprawy, wiele ulic od lat czeka na kanalizację, utwardzoną nawierzchnię i nie mówię tu o asfalcie. Te wieloletnie zapóźnienia nie odpowiadają mieszkańcom Częstochowy i trzeba się tym skutecznie zająć i ja się tym zajmę.

W naszym mieście mieszka wiele ludzi niepełnosprawnych, ludzi o niskim statusie materialnym, dlatego nie można przechodzić obok nich obojętnie. Wsparcie instytucji również o sektor organizacji pozarządowych (tzw. trzeci sektor) wydaje się być rzeczą naturalną, gdyż już nie raz dały się poznać z bardzo dobrej strony. Będę ten sektor w mieście Częstochowa mocno wspierać.

To najważniejsze priorytety do działania dla mnie i Polskiego Stronnictwa Ludowego, które chce zaoferować mieszkańcom Częstochowy – dla dobra Miasta Częstochowy.

– Jak ocenia Pan swoje szanse w starciu z innymi kandydatami?

– Do wyborów podchodzimy na serio, jesteśmy odpowiedzialnymi politykami i przygotowujemy naprawdę silne listy kandydatów na radnych Miasta Częstochowy. Cztery lata temu w skali kraju byliśmy największą pozytywną niespodzianką wyborów samorządowych, a w tych wyborach będziemy taką niespodzianką w mieście Częstochowa.

– I na koniec, co wyróżnia Pana spośród pozostałych kandydatów, dlaczego mieszkańcy Częstochowy mają na Pana zagłosować?

– Polskie Stronnictwo Ludowe startuje do wyborów samorządowych z przesłaniem „Samorząd – Tu Zaczyna Się Polska”. To przesłanie tak bardzo trafione wskazuje, co dla kandydatów z list PSL jest najważniejsze i od czego należy zaczynać budowę sprawnie działającego Państwa. Przekonany jestem, że jako prezydent Miasta Częstochowy uda się zbudować silną Częstochowę, która będzie wsparciem również dla całego regionu częstochowskiego. A poza tym, od urodzenia jestem Boski.

 

(Odpowiedzi przesłane mailem)

Udostępnij:

1 Komentarz

  • frantic.freelancer@gmail.com

    Jak pech, to pech. Jak nie program Kokoty, to Boski program miłośników „gospodarki rodzinnej” i świeżego powietrza. Właściwie, jeśli maja rację ci co mówią o Częstochowie – wiocha… prowincjonalna wiocha, to dlaczego nie PSL? „Wiocha rządzi – wiocha ma”, jak ktoś przytomnie napisał.

  • frantic.freelancer@gmail.com

    Jak pech, to pech. Jak nie program Kokoty, to Boski program miłośników „gospodarki rodzinnej” i świeżego powietrza. Właściwie, jeśli maja rację ci co mówią o Częstochowie – wiocha… prowincjonalna wiocha, to dlaczego nie PSL? „Wiocha rządzi – wiocha ma”, jak ktoś przytomnie napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content