Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

“Bezinteresowne pomaganie czyni świat lepszym”

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Styczeń 2022

* Podsumowanie pracy w Myszkowie

Na początku roku w siedzibie Solidarnej Polski w Częstochowie odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano pracę biura Solidarnej Polski w Myszkowie. O działalności biura, celach i planach na najbliższą przyszłość, prezes Okręgu 28. Monika Fajer rozmawiała z pełnomocnikiem biura SP w powiecie myszkowskim.

* Przeciwko likwidacji szkół

Monika Fajer, prezes Solidarnej Polski Okręgu 28. podjęła działania mające zapobiec likwidacji szkół w Jaworzniku i Zawadzie (gmina Żarki, powiat myszkowski). 
– Nie zgadzam się na przedmiotowe traktowanie dzieci i przeliczanie ich na złotówki. Przekazałam pismo do Śląskiego Kuratora Oświaty, Urszuli Bauer z prośbą o interwencję. Zwróciłam się także z apelem do Radnych Rady Miejskiej w Żarkach. Ufam, że organ prowadzący odstąpi od pomysłu zamknięcia szkół – mówiła Monika Fajer.

* Rozmowy o strukturach SP

28 stycznia w biurze Solidarnej Polski w Częstochowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Monika Fajer, prezes SP Okręgu 28., wiceminister sprawiedliwości 
Michał Woś oraz radny województwa wielkopolskiego Robert Popkowski. Rozmowy dotyczyły
rozbudowywania struktur Solidarnej Polski, nie tylko w Częstochowie. 
– Jeśli zależy Ci na wolnej i suwerennej Polsce, to zapraszamy do nas – napisała na swoim profilu FB, Monika Fajer.

* Fundacja pomaga dzieciom…

Prezes Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” wyraziła wdzięczność Gabrieli Obierzyńskiej i jej wnukowi Filipowi Obierzyńskiemu za przekazanie konsoli do gier PlayStation 4 (PS4) dzieciom z potrzebującej pomocy, wielodzietnej rodziny. Dzięki hojności darczyńców spełniły się marzenia dzieci. Rodzinę opieką otoczyła właśnie Fundacja „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”.
Fundacja Moniki Fajer wsparła również rodzinę z Działoszyna. Samotna matka otrzymała kanapę dla swojego niepełnosprawnego dziecka. 

* …i niepełnosprawnym

Fundacja „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” pomaga także osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu życiowych trudności. Dzięki wsparciu Fundacji i dobrych ludzi udało się pomóc kolejnym dwóm osobom. Zaangażowanie i determinacja pani Bożeny Owczarek oraz jej męża, doprowadziły do budowy podjazdu na wózek inwalidzki dla Pawła Pastuszaka i Dominika Góry. Ponieważ jednak brakuje funduszy na pokrycie całego przedsięwzięcia i jego zakończenie, Fundacja prosi o wsparcie finansowe. Liczy się każda złotówka. 
– Pomagając bezinteresownie, czynimy świat bardziej przyjaznym miejscem. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszą rzeczywistość – powiedziała prezes Fundacji Monika Fajer.

* Działać systemowo

Prezes Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” aktywnie działa na wielu polach. Walczy nie tylko o doraźną pomoc dla najbardziej potrzebujących, ale także o pomoc systemową. Aktualnie zajmuje się trudną sytuacją dwóch bliźniaczek, Emilki i Natalki. To tylko dwoje dzieci w Polsce z zespołem dysmorficznym, związanym z zaburzeniem rozwoju psychoruchowego, mowy oraz niepełnosprawnością intelektualną uwarunkowaną heterozygotyczną mutacją w genie CAMK2A(MRD53). 
– Musimy zrobić wszystko, żeby ich wspaniała mama miała wsparcie i nie zostawała sama z walką z tą przykrą chorobą. Dlatego zamierzam wystąpić do prezydenta RP z oficjalnym pismem, by państwo polskie objęło tego typu rodziny i dzieci pomocą systemową. Nie możemy zostawać głusi i obojętni na los takich dzieci i ich rodzin – apeluje Monika Fajer.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content