W Sali Sejmu Śląskiego odbyło się I Forum Spółdzielni Energetycznych i Liderów Transformacji w województwie śląskim. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów, świata nauki, instytucji publicznych oraz praktyków, którzy wspólnie rozmawiali o przyszłości energetyki rozproszonej i rozwoju spółdzielni energetycznych w naszym regionie.
Podczas forum wymieniano się wiedzą i doświadczeniem oraz rozmawiamno o tym, jak skutecznie budować bezpieczeństwo energetyczne i wspierać transformację energetyczną województwa śląskiego.
WFOŚiGW w Katowicach przedstawił ofertę Funduszu oraz możliwości wsparcia spółdzielni energetycznych. Szczegóły programu zaprezentował Kierownik Zespołu Transformacji Energetycznej – Łukasz Frydel, wskazując na dostępne instrumenty finansowe wspierające lokalne inicjatywy energetyczne.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wielu instytucji: Grzegorz Boski – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Mateusz Pindel – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach, Witold Łacny – Dyrektor Oddziału Regionalnego KOWR w Częstochowie, Bronisław Karasek – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Marek Bieniek – Radny Województwa Śląskiego, Lesław Siedlak – Dyrektor Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Janusz Buda – Prezes Zarządu Spółdzielni Energetycznej Meander w Krzyżanowicach.
O swoich doświadczeniach i dobrych praktykach opowiedzieli również przedstawiciele: Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Tauron Nowe Technologie S.A., Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Spółdzielni Energetycznej „Meander” z Krzyżanowic.
red.




