WESPRZYJ TYGODNIK 7 DNI NA ZRZUTKA.PL

Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Trzy dni z Mikołajem w Adullam

To była ogromna impreza. Fundacja Chrześcijańska „Adullam” uruchomiła wszystkie swoje siły. 30 firm i organizacji wsparło ją finansowo. To samo zrobiło 87 osób prywatnych. Zaangażowały się instytucje, placówki i przedsiębiorstwa z całej dzielnicy Stare Miasto. Do pracy stanęły dziesiątki wolontariuszy.

O przygotowaniach do „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” już pisaliśmy. W tym roku miał on swoją 18. edycję. Akcję tę przeprowadza Fundacja Chrześcijańska „Adullam”, znana w naszym mieście, bo działająca tu już od 31 lat. Adresuje ją do dzieci z niepełnosprawnością i z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, zgłaszanych przez różne instytucje i organizacje z Częstochowy oraz gmin Mykanów i Konopiska.

Jak informują organizatorzy zabawy, tym razem stała się ona możliwa dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu ponad 30 firm, różnych organizacji, nawet Kościołów. To darczyńcy nie tylko częstochowscy, w ich gronie znalazły się też firmy z Będzina, Radomska, Rudnik, Krakowa i Konopisk.

Własny pomysł na zasilenie konta akcji miał Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – Częstochowa. Już drugi rok z rzędu przygotowuje on ekskluzywny „Kalendarz Kobiet Biznesu ZPP”. Dochód z jego sprzedaży przeznacza właśnie na organizację „Mikołaja z ulicy Krakowskiej”.

To nie koniec. 87 darczyńców, głównie osób prywatnych, uzbierało kwotę 6.789 zł na stronie zrzutka.pl. Do wpłat zachęcali tam publicznie słynny aktor Artur Barciś, lider zespołu T. Love Muniek Staszczyk oraz trener piłkarzy RKS Raków Marek Papszun.

Żeby umożliwić dzieciom spotkanie z Mikołajem, oprócz pieniędzy potrzeba ludzi. Dlatego przed grudniem zgłosiły się do Adullam dziesiątki wolontariuszy. To właśnie oni wcielili się w postać Świętego. Tłumy dzieci i rodziców czekających w kolejce do chatki zabawiały zespoły artystyczne i wielu animatorów. Wszechstronną pomoc świadczyli członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Zaangażowanie o takiej skali okazało się koniecznością, bo w tym roku na spotkanie z Mikołajem przybyło do Adullam ponad 1000 dzieci – od trzyletnich maluchów po nastolatków. 6 i 7 grudnia dostojny Święty czekał na nie w częstochowskiej siedzibie fundacji Adullam przy ul. Krakowskiej 34. Natomiast dzień później, 8 grudnia zgarnął prezenty i brygadę wolontariuszy, by pojechać z nimi do Konopisk.

Joanna Skiba

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Partnerzy: Serwis drukarek i laptopów Optima-MD
Przejdź do treści