Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(30.09.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(30.09.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

1. Jak odświeżyć zimową garderobę?

Przed zbliżającą się zimą trzeba zrobić generalny przegląd ciepłej odzież. Jedne ubrania będą wymagały tylko odświeżenia, inne być może drobnej naprawy.
Najpierw skup się na wierzchnich okryciach. Przede wszystkim płaszcze kurtki, futerka wyjęte z szafy trzeba przewietrzyć, a futerka dodatkowo wytrzepać. Do trzepania nie wolno używać wiklinowych czy plastikowych trzepaczek, gdyż wyrywają włosy. Najlepsza jest elastyczna, leszczynowa witka. Trzepać należy po stronie podszewki. Można też wyczesać włos. Jeśli są brudne, pora oddać do pralni. 
Trzeba też wywietrzyć grube swetry, polary, ciepłe spodnie czy spódnice. Przechowywane w schowkach przez kilka miesięcy (często ściśnięte) tracą swoją puszystość i przyjemny zapach. 
Jeżeli wietrzenie nie pomoże należy je uprać. Trzeba pamiętać, że do prania dzianin i rzeczy wełnianych najlepsze są płyny i żele wzbogacone kaszmirem albo lanoliną, dzięki czemu włókna tkaniny stają się bardziej sprężyste, puszyste i miękkie. Do prania warto dodawać płyny do płukania. Zmiękczają tkaninę i zapobiegają elektryzowaniu się ubrań.
Pamiętajmy też o butach. Po zimie nie zawsze wyglądają najlepiej. Ze skórzanych butów ślady po śniegu i soli usuniesz nacierając je sokiem z cytryny lub surową cebulą. 
Natomiast buty zamszowe wystarczy porządnie wyszorować szczoteczką do zębów lub rąk moczoną w mydlinach.

2. Jak usunąć plamy ze ścian po dymie papierosowym?

Żółte plamy po dymie papierosowym szpecą wiele mieszkań. Czasami nawet po dwukrotnym pomalowaniu ściany, plamy mogą pozostawać widoczne. Jak się ich pozbyć? Każdą powierzchnię przed malowaniem trzeba przygotować. Ściany powinno się umyć mydłem malarskim i w wielu przypadkach to wystarczy, by pozbyć się większości zabrudzeń. Ale plamy po dymie papierosowym nawet po pomalowaniu ściany mogą przebijać. Jeśli plamy nie są bardzo rozległe i ciemne, może wystarczyć pomalowanie ich farbą gruntującą. 
Gdy mycie ścian mydłem i naniesienie farby nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, trzeba sięgnąć po specjalne środki. Na rynku są dostępne produkty na plamy i zacieki, które pozwolą skutecznie pozbyć się brzydkich śladów ze ścian i sufitów. Farby nanosi się zgodnie z zaleceniami producenta, w przypadku uporczywych plam konieczne jest kilkukrotne malowanie. Po wyschnięciu farby na plamy i zacieki ściany i sufity trzeba dwukrotnie pomalować farbą nawierzchniową. Można też zastosować preparat w sprayu. Koncentrat najpierw się rozcieńcza zgodnie z zaleceniami producenta, nanosi się na powierzchnię, a następnie spłukuje.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content