Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(19. października 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

(19. października 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

1. W uśpionym, zimowym ogrodzie, może być równie pęknie jak latem. Wiszące na gałęziach barwne owoce czy kolorowa kora wpływają na urodę otoczenia. Owoce drzew pozostające na gałązkach zimą mogą być żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe a nawet fioletowe. Niektóre owoce opadają po pierwszych mrozach, ale są też takie, które pozostają na roślinie aż do wiosny, pod warunkiem, że nie zostaną wcześniej zjedzone przez ptaki. Dlatego warto posadzić rośliny obficie owocujące, by szarą jesienią i zimą móc obserwować ptaki przylatujące do ogrodowej stołówki. Niektóre owoce możemy wykorzystać sami (na przykład pigwowiec i rokitnik). Zawierają one dużo witamin (zwłaszcza wit. C) i nadają się na przetwory. Rośliny pięknie wyglądające zimą to: krzewy, tj. berberysy, kalina koralowa, ognik szkarłatny, ostrokrzew, pigwowiec japoński i pośredni, rokitnik wąskolistny, śnieguliczka, trzmielina oraz większość irg; drzewa tj. jabłonie ozdobne, jarzębina; pnącza tj. dławisz okrągłolistny.

2. Wódka z papryczką jalapeño rozgrzewa i działa przeciw przeziębieniowo (świetnie oczyszcza zatoki). Dodatkowo jest łatwa do zrobienia. Oto przepis dla około 12 osób. Składniki: 6 lub 7 świeżych papryczek jalapeño, 1 łyżeczka ziaren czarnego pieprzu, pół łyżeczki ziaren ziela angielskiego, pół łyżeczki jagód jałowca, 1 litr wódki. Przygotowanie: Przytnij papryczki na pół. Rozgrzej patelnię, wrzuć wszystkie przyprawy, a następnie szybko podsmaż (około 30-40 sekund). Znów rozgrzej patelnię i wrzuć papryczki (delikatnie je przypiecz z każdej strony). Do szklanego zamykanego naczynia wlej wódkę, dołóż przyprawy i papryczki. Zamknij szczelnie. Wódka będzie gotowa w ciągu 2-5 dni. Pamiętaj, aby przynajmniej raz dziennie ją wstrząsnąć.

3. Jak dbać o chryzantemy?
Można je uprawiać na rabatach, gazonach i w donicach. W październiku i listopadzie prym wiodą chryzantemy doniczkowe, które zdobią tarasy, balkony, ale przede wszystkim nagrobki w dniu Wszystkich Świętych. Rośliny te, niezależnie od odmiany i koloru, dobrze znoszą dość niskie temperatury, a nawet niewielkie przymrozki. By pięknie wyglądały muszą mieć stale lekko wilgotne podłoże, ale nie za bardzo przemoczone. Dlatego w donicy muszą być dziurki odpływowe. Gdy ich nie ma, istnieje ryzyko, że rośliny po prostu szybko zgniją. Niestety mrozy są dla tych roślin niemiłosierne. Nic nie uchroni pięknych kwiatów przed niszczycielską siłą mrozu. Raczej nie należy próbować ich przechowywać do następnego roku czy lokować na rabatach, bo zwykle są to rośliny szklarniowe i jednoroczne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content