Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(18.01.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(18.01.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

1. Jak wyczyścić płytę indukcyjną po kipiącym mleku?

Do tego celu należy używać miękką gąbkę, delikatny ręcznik kuchenny, specjalną skrobaczkę, płyn do naczyń i ocet. Płyty indukcyjnej nie wolno szorować żadnym drapakiem, a nawet ostrą gąbką. W ten sposób można uszkodzić powierzchnię płyty. Najlepiej do tego celu użyć bardzo delikatną, miękką gąbkę. Do tak delikatnych powierzchni nie używajmy wybielających i gęstych mleczek. Z powodzeniem natomiast można użyć płynu do naczyń. Wlej środek na zwilżoną gąbkę i wyczyść płytę. 
Do usunięcia zacieków po kipiącym mleku na płycie indukcyjnej można zastosować ocet. Wystarczy rozcieńczyć go w ciepłej wodzie i delikatnie rozprowadzić po plamach. Po chwili należy płytę wyczyścić delikatną gąbką i osuszyć miękkim ręcznikiem papierowym.

2. Jak prać buty trekkingowe?

Nie należy ich prać w pralce, bo skóra i materiał mogą popękać, a klejone elementy ulec osłabieniu. Buty trekkingowe z największej warstwy błota i piasku czyścimy delikatną, nylonową szczoteczką. Do mycia zabrudzeń, których nie da się wyczyścić na sucho, używamy wody z mydłem i miękkiej ściereczki. Wkładki i sznurowadła wyjmujemy i myjemy oddzielnie. Dokładne mycie wkładek po każdej wyprawie ochroni buty przed zarazkami i grzybami. Na koniec płuczemy buty pod bieżącą wodą, uważając, żeby nie zamoczyć wnętrza butów. 
Jeśli nie ma możliwości wymycia butów trekkingowych, zabrudzenia wyczyścić można za pomocą specjalnych środków czyszczących, np. w sprayu. Po spryskaniu nimi butów wystarczy przetrzeć je miękką szmatką. Buty trekkingowe i w ogóle obuwie sportowe suszymy w temperaturze pokojowej. Unikajmy bezpośrednich źródeł ciepła, bo zbyt wysoka temperatura może spowodować uszkodzenia materiału i zmniejszenie właściwości wodoodpornych. Z tego samego powodu nie należy ustawiać butów w silnie nasłonecznionym miejscu. Żeby przyspieszyć wysychanie obuwia sportowego, można włożyć do butów zgniecione kawałki gazet. Kiedy papier zrobi się wilgotny, wystarczy wymienić go na nowy. 
Buty trekkingowe powinno się impregnować po każdym czyszczeniu, bo impregnat chroni materiał przed przesiąkaniem wody. Środki te zabezpieczają też szwy, które są szczególnie podatne na przepuszczanie wilgoci. Impregnat dobierać należy do rodzaju materiału, z którego uszyte są buty.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content