Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(14. grudnia 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(14. grudnia 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

Musisz wziąć pożyczkę na święta? Sprawdź wszystko trzy razy
Przygotowanie potraw dla licznej rodziny, jak również prezentów, to spory wydatek. Jeśli już teraz wiemy, że organizując święta będziemy musieli się wspomóc zewnętrznym zastrzykiem gotówki, pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad, które uchronią nas przed nadmiernym i zbyt kosztownym zadłużaniem. 

Po pierwsze
 – pozyskanie dodatkowej gotówki nie zawsze musi wiązać się z koniecznością zaciągnięcia pożyczki – sprawdźmy możliwości, jakie dają nam produkty bankowe, z których już korzystamy. Szybkim i wygodnym sposobem na skorzystanie z dodatkowych środków – bez konieczności wychodzenia z domu i składania wniosków – jest debet w koncie lub karta kredytowa. To idealne produkty, jeśli chcemy zadłużyć się na kwotę, którą będziemy w stanie dość szybko spłacić. Np. w przypadku karty kredytowej, nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z odsetkami, jeśli całość zadłużenia spłacimy w tzw. okresie bezodsetkowym (w zależności od banku wynosi od 52 do 58 dni). 

Po drugie
– jeśli myślimy o pożyczce gotówkowej, przed jej zaciągnięciem koniecznie porównajmy oferty przynajmniej kilku banków. Istotne jest porównanie kosztu kredytu w kilku bankach. Porównując oferty należy zwrócić uwagę nie tylko na nominalną wysokość oprocentowania, ale przede wszystkim na całkowity koszt kredytu. Warto przyjrzeć się tzw. RRSO (czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania), które ma za zadanie odzwierciedlić ponoszony koszt do całkowitej kwoty kredytu. Przydatne mogą okazać się również rankingi kredytów gotówkowych, aktualizowane co miesiąc o nowe oferty. 

Po trzecie – sprawdźmy, na jaką ratę będzie nas stać. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę  dokładnie obliczmy, jakiej kwoty potrzebujemy, aby nie zaciągać kredytu na wyższą kwotę niż ta, którą faktycznie wydamy. Następnie obliczmy kwotę, jaką możemy przeznaczyć na spłatę zobowiązań – wystarczy podsumować stałe miesięczne wydatki i odjąć je od comiesięcznych dochodów. 
Co ważne, wyliczona przez nas kwota powinna być wyższa od kwoty raty – dla zachowania rezerwy na wypadek nieplanowanych wydatków. Czasem warto rozłożyć spłatę na dłuższy okres, dzięki czemu miesięczna rata będzie niższa, ale wiąże się to z większym całkowitym kosztem kredytu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content