Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(07. grudnia 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(07. grudnia 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

Okres przed samymi świętami jest bardzo stresujący. Nawał obowiązków, generalne porządki, kupowanie prezentów i przyrządzanie wigilijnych pyszności – o tym wszystkim musimy pamiętać. Warto rozplanować przygotowania, aby uniknąć nawarstwienia się wszystkich spraw przed samym Bożym Narodzeniem.

1. Przygotowanie menu i stworzenie listy zakupów. Nie trzeba biegać w panice po sklepach spożywczych dzień przed Wigilią. Świąteczne menu można stworzyć dużo wcześniej, czyli spokojnie zaplanować, co przygotujemy i rozpisać całą listę zakupów.

2. Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość ozdób choinkowych. Niektóre z nich niszczą się podczas całorocznego przechowywania, dlatego warto się zastanowić, czy nie należy dokupić nowych, aby potem uniknąć przykrego zaskoczenia podczas ubierania choinki. Początek grudnia to idealna pora na własnoręczne przygotowywanie ozdób i dekoracji, koniecznie wspólnie z dziećmi.

3. Kupowanie prezentów.
Zostawienie tej czynności na ostatnią chwilę jest dosyć karkołomne, a do tego zwyczajnie nieopłacalne – przed samymi świętami sklepy często podnoszą ceny. Kup prezenty sporo wcześniej i nie zapomnij ich dokładnie schować.

4. Okna umyj na około 2 tygodnie przed świętami.
To wystarczy, aby nie ubrudziły się do Bożego Narodzenia. Lepiej nie zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli zamiast kilku okien masz w domu kilkanaście.

5. Przygotowanie pierników. Pierniki to chyba jedyny deser, który smakuje o wiele lepiej, jeśli przygotuje się go z dużym wyprzedzeniem. 2 lub 3 tygodnie przed Wigilią to idealny moment na pieczenie tych aromatycznych ciasteczek. Po wystudzeniu zamknij je w szczelnych słojach i pozostaw do skruszenia.

6. Przygotowanie pierogów.
Pierogi z kapustą i grzybami możesz przyrządzić 2 tygodnie przed świętami, a następnie je zamrozić. Oczywiście, mrożone nie będą już tak smakowite jak te świeżo przygotowane, ale jeśli wiesz, że w Wigilię czeka cię masa roboty, warto zrobić pierogi sporo wcześniej, a potem tylko je rozmrozić.

7. Sprzątanie rzadko używanych zakątków.
Świąteczne porządki potrafią być bardzo czasochłonne, zwłaszcza jeśli masz duży dom. Zacznij sprzątanie już kilka tygodni przed świętami, najlepiej od mało używanych szafek czy pomieszczeń. Wczesne wyszorowanie na błysk podłogi w przedpokoju i gruntowne porządki w łazience nie mają jeszcze większego sensu, ale posprzątanie pawlacza lub piwnicy – jak najbardziej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content