(08.03.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!
1. Domowe sposoby na odmrożenia
Odmrożenia to czerwone, bolesne obrzęki na palcach rąk i stóp, nosie i uszach, w miejscach najbardziej narażonych na nadmierne zimno. Są one spowodowane zwężeniem się naczyń krwionośnych pod skórą. Niewielkie odmrożenia można leczyć samodzielnie domowymi sposobami.
Sok z cytryny ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki nim cytryna pomoże uporać się z odmrożeniami. Potnij cytrynę w grube plastry lub wyciśnij sok z cytryny i wetrzyj w miejsca odmrożeń. Kurację wykonuj 2-3 razy dziennie, aby uzyskać szybką ulgę. Nie stosuj soku z cytryny, jeśli twoja skóra jest popękana, gdyż może piec.
Nagietek i aloes. Jeśli skóra jest popękana to nagietek jest najlepszym domowym sposobem na odmrożenia. Nagietek posiada przeciwzapalne właściwości i przyspiesza gojenie. Zmiażdż garść kwiatów nagietka. Dodaj kilka kropli ciepłej wody, dla uzyskania gęstej pasty. Do pasty dodaj równą cześć żelu z aloesu i dokładnie wymieszaj. Rozprowadź na miejscu występowania odmrożeń.
Sok z cebuli ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i jest jednym z najstarszych środków na odmrożenia. Zmniejsza obrzęk, swędzenie oraz ból. Z posiekanej drobno cebuli wyciśnij sok i za pomocą wacika kosmetycznego wetrzyj w miejsca odmrożeń. Pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie przemyj ciepłą wodą. Upewnij się, że nie stosujesz soku z cebuli na popękaną skórę.
Pieprz Cayenne jest równie skuteczny w leczeniu odmrożeń. Kapsaicyna znajdująca się w papryczkach łagodzi ból. Pieprz nanieś na miejsca odmrożeń za pomocą wacika kosmetycznego. Jeśli twoja skóra jest popękana, nie stosuj tej metody.
Sok z ziemniaków ma lecznicze właściwości, zmniejsza obrzęk oraz swędzenia w miejscu odmrożenia. Potnij ziemniaka na grube plastry lub wyciśnij z ziemniaka sok. Wetrzyj sok lub potrzyj plasterkiem ziemniaka miejsce odmrożenia. Sok można zastosować na popękaną skórę.
2. Jak zatrzymać czkawkę?
a) Punkt na klatce piersiowej. Zlokalizuj kość na klatce piersiowej, która łączy żebra. Kiedy ją znajdziesz, palcem pociągnij w górę, wyczuj jej koniec. Przyciśnij skórę w tym miejscu. Nie używaj jednak zbyt dużego nacisku i nie rób tego dłużej niż 30 sekund.
b) Punkt na ręce. Zaciśnij pięść, zauważysz dwie żyły na wewnętrznej stronie przedramienia. Pomiędzy tymi żyłami pojawia się wgniecenie blisko nadgarstka. Punkt, który należy ucisnąć znajduje się pomiędzy tymi żyłami, w odległości dwóch szerokości kciuka od nadgarstka. Należy go nacisnąć i przytrzymać na 20-30 sekund.
c) Punkt na twarzy. Umieść palec pomiędzy górną wargą a nosem. Delikatnie przyciśnij i przytrzymaj palec w tym miejscu. Wytrzymaj 20-30 sekund, czkawka powinna odpuścić.
d) Punkt na brzuchu. Palcem znajdź punkt leżący pośrodku między pępkiem a kością łonową. Przyciśnij palcem w kierunku kręgosłupa i przytrzymaj przez 20-30 sekund.