Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Znaki donikąd

Czy to wiosna, czy może z innych powodów, mnożą się w Częstochowie absurdy, szczególnie drogowe. Ostatnio rozpisywaliśmy się o „roztańczonym chodniku” przy ulicy Jagiellońskiej – dziś przyszedł czas na znaki drogowe.

– Dojechałam do skrzyżowania na Pułaskiego, a tu nagle wyrósł mi znak, że nie mogę skręcić w lewo. Kilka metrów wcześniej, gdy byłam na prawym pasie, przy ulicy stała tablica informacyjna, że jednak mogę. Niechcący zrobiłam zamieszanie… – mówi Agnieszka z Częstochowy.
Decyzję o tym, gdzie w naszym mieście stoją znaki podejmuje Wydział Inżynierii Ruchu Drogowego Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie. – Pułapki, które fundują nam urzędnicy są chyba po to, by w ogóle zniechęcić nas do jeżdżenia. Zupełnie nie rozumiem jak można postawić dwa sprzeczne znaki – mówi częstochowianka. Rzeczywiście, niejeden kierowca może mieć problem z poruszaniem się ulicą Pułaskiego w okolicach skrzyżowania z ulicą 7 Kamienic. Znak ustawiony po prawej stronie (a najczęściej stoją po tej właśnie stronie), informuje o możliwości skrętu w lewo – z Pułaskiego w 7 Kamienic. Natomiast znak po lewej stronie dwupasmowej jezdni zakazuje tego w dni powszednie. – Przyznaję, moja wina, nie zauważyłam znaku zakazu skrętu, ale dlatego, że obok jechał wysoki samochód dostawczy i go zasłonił – mówi mieszkanka Częstochowy. Rzecz w tym, że znaki ustawione są – czemu trudno zaprzeczyć – zgodnie z prawem i przepisami. Wprowadzają jednak sporo zamieszania i niepotrzebny chaos myślowy kierowców, szczególnie z innych miast. Rozwiązanie spornej kwestii jest proste – przeniesienie znaku zakazu z lewej strony jezdni, na prawą, tuż przy znaku „kierunków na pasach ruchu” – Trudno, by kierowca oglądał się dookoła siebie w poszukiwaniu ukrytych znaków drogowych. Ten, kto zajmuje się ich rozmieszczeniem, zupełnie nie przemyślał rozwiązań na tym skrzyżowaniu. – mówi Agnieszka.
Obowiązkiem kierowcy jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym do oznaczeń ustawianych przez administratora drogi. Nie jest to jednak możliwe, gdy ten ostatni robi wszystko, by proste skrzyżowanie udekorować sprzecznymi znakami, stwarzając tym samym sytuacje zagrożenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content