Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.
Nr 12 (150) 2007
* „Riley Salmon wyrzucony z AZSu!” – autorstwa Jacka Tolewskiego
Niestety nie będzie nam już dane zobaczyć Rileya Salmona na parkiecie w Częstochowie, klub za porozumieniem stron zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem. Dlaczego? Tego niestety chyba nigdy się nie dowiemy. Były kapitan reprezentacja USA, w drużynie częstochowskiej miał być jedną z wyróżniających się postaci.
* „W grupie siła” – autorstwa redakcji
W Poznaniu obradowało Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Prezydent Częstochowy, Tadeusz Wrona ponownie został wiceprezesem tej jednej z najsilniejszych i najbardziej opiniotwórczych organizacji samorządowych w kraju, został również wybrany delegatem ZMP do Komitetu Regionów przy Parlamencie Europejskim.
Nr 13 (151) 2007
* „Czy z Wartą warto?” – autorstwa Renaty Ryłko
– Początki moich kontaktów z Wartą dobrze rokowały. Likwidator obejrzał samochód i …to by było na tyle – żali się poszkodowany. Zarówno rzeczoznawcy jak i mechanicy zgodnie przyznali, że powypadkowego Lanosa nie opłaca się naprawiać, bo jego wartość przekracza koszty naprawy. Pan Hieronim otrzymał protokół z oględzin, w którym pracownik Warty oszacował wartość wraka na 4 tys. złotych przy wartości pojazdu. (…) – Ja chcę z powrotem moje auto albo jego równowartość. Przecież do wypadku nie doszło z moje winy. Warta nie wypłaciła mi nawet tyle, co obiecuje w reklamach, czyli 70 proc. wartości samochodu. Jak mam się na to zgodzić?
* „Kosztowny wyrok” – autorstwa Renaty Ryłko
Ryszard Raczek – okrzyknięty oszołomem i pieniaczem zrobił niespodziankę i… wygrał sprawę przed Sądem Najwyższym. Rozwiązanie umowy o pracę MPK było nieformalne i z nieprawdziwych i przyczyn – tak brzmi uzasadnienie wyroku. – Zgodnie z tym, co zostało ustalone… przed 7 rano zgłosiłem się do pracy. (…) Zgodnie z wyrokiem sądu przez najbliższe trzy miesiące jestem dyrektorem spółki. Złożono mi propozycję zatrudnienia w innym charakterze, za dużo mniejsze pieniądze i na innym stanowisku. Podziękowałem za ofertę, jest ona dla mnie nie do przyjęcia.
Nr 14-15 (152/153) 2007
* „Kto skrzywdził dzieci? – akcja na pływalni” – autorstwa Renaty Ryłko
Kilku rosłych mężczyzn wpadło do budynku MOSiR-u krytej pływalni przy al. Niepodległości w Częstochowie. W tym czasie trwały zajęcia sportowe. Zdezorientowane dzieci w popłochu opuszczały salę treningową. Niektórzy z panów mieli na sobie… mundury policyjne. Wejście policjantów na pływalnie nie miało nic wspólnego z akcjami przeciw pedofili czy narkomanii. Mundurowi przyszli po sprzęt treningowy, zwany batutem, który – zdaniem przedstawicieli prawa – wymaga zabezpieczenia jako dowód rzeczowy. Policjanci z komisariatu II prawa – posiadali dokument – postanowienie wydane przez tenże komisariat, niestety z nieczytelnym podpisem. Ten papier jest już od dawna nieaktualny.
Nr 16 (154) 2007
* „Tracimy Izbę Skarbową” – autorstwa Renaty Ryłko
Od 1 stycznia 2008 podatnicy naszego regionu nie będą obsługiwani przez częstochowską Izbę Skarbową. Sprawy podatkowe będzie rozwiązywać oddział w Katowicach. Zamknięcie częstochowskiego oddziału wiązać się będzie także ze zwolnieniami obecnych pracowników. Likwidacja związana jest z projektem Ministerstwa Finansów, który przewiduje połączenie w jedną instytucję Izb Skarbowych i Celnych o nazwie Izby Administracji Skarbowej wraz z przeniesieniem ich do miast wojewódzkich.