Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Maj 2010

* „Piłki kopanie, odbijanie i kozłowanie” – autorstwa KG

Przy Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku powstał Orlik. Inwestycja za przeszło 1,3 mln zł zapewni złotopotockim sportowcom wszechstronny rozwój. Kompleks sportowy „Moje boisko – Orlik 2012” powstał w oparciu o fundusze zewnętrzne pochodzące ze środków budżetów państwa, samorządu województwa śląskiego, powiatu częstochowskiego oraz gminy Janów.

* „Szwedzi obronili Częstochowę” – autorstwa Bożeny Wieczorek

W ubiegłą niedzielę na stadionie żużlowym przy Olsztyńskiej odbyła się inauguracja sezonu żużlowego w Częstochowie. Włókniarz zmierzył się z Polonią Bydgoszcz. „Lwy” odniosły minimalne zwycięstwo w stosunku 44:43. Mecz elektryzował zgromadzoną publiczność praktycznie od samego początku. 

* „Wieści z MPK” – autorstwa KG

Ostatnimi czasy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym w Częstochowie sporo się działo. Spółka podpisała umowę na nowe autobusy, a kłótnia między prezesem zarządu a radą nadzorczą MPK doprowadziła do zmian personalnych.

* „Tragiczna walka z żywiołem” – autorstwa redakcji

Częstochowa też zmaga się z falą powodzi, która w ostatnich dniach ogarnęła Polskę. Najtragiczniej sytuacja przedstawia się w dzielnicach Bugaj, Zawodzie, Stradom, Wyczerpy. Nie obyło się bez ewakuacji mieszkańców ulic najbardziej zagrożonych.

Czerwiec 2010

* „Uczą się bawić bez alkoholu” – autorstwa CCH

Na kłobuckiej strzelnicy sportowej odbył się II Abstynencki Turniej w Strzelaniu Sportowym zorganizowany przez Kłobuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich ATOL przy udziale Ligi Obrony Kraju. Jest to jedyny w Polsce, a na pewno w woj. śląskim taki turniej. Po raz pierwszy w tym roku brało w nim udział około 20 dzieci z kłobuckiego domu dziecka. Impreza sprzęgła się z Dniem Dziecka. W sumie prawie 70 osób z klubu, rodzin – osób współuzależnionych i sympatyków przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie rywalizowało na strzelnicy OSIR-u w Kłobucku.

* „Ryneczek po zabiegach” – autorstwa redakcji

Po prawie dziewięciu miesiącach remontu ryneczek „Wały Dwernickiego” otwarł swe bramy dla klientów. Odtąd dokonywanie zakupów być wygodne i przyjemne. Historia ryneczku „na Wałach” sięga lat 60-tych, kiedy zaczęto tam handlować kwiatami i warzywami. Wówczas za stoiska służyły kupcom wózki, koszyki i stoły. Pod koniec lat 70-tych pojawiły się pierwsze drewniane kioski handlowe. Zmiany zachodzące na rynku wymuszały konieczność modernizowania naszego ryneczku. By prace nad odnowieniem wizerunku „Wałów Dwernickiego” przebiegały sprawnie, w 1993 roku zawiązało się Stowarzyszenie Kupców Targowiska „Wały Dwernickiego”. W roku 2005 stało się – na drodze przetargu – administratorem ryneczku i mogło rozpocząć działania zmierzające do rozpoczęcia inwestycji. Jeszcze w tym samym roku stowarzyszenie złożyło w urzędzie miasta koncepcję zagospodarowania terenu targowiska. Po zebraniu szeregu pozwoleń i skompletowaniu dokumentacji, jesienią 2009 roku ruszyły prace remontowe. – Chcieliśmy jak najszybciej zakończyć remont, bo kupcy byli głodni handlu. Prawie 9 miesięcy musieli czekać na ponowne otwarcie targu – mówi Waldemar Ziaja, prezes Stowarzyszenia Kupców Targowiska „Wały Dwernickiego”. Nowe oblicze ryneczku ma sprawić, że klienci będą mogli wygodnie i komfortowo dokonywać zakupów. Szeroki, przestronny pasaż oraz ekskluzywne pawilony położą kres tłokowi między stoiskami. Z kolei wybrukowanie podłoża kostką oraz zadaszenie nad niemal całą powierzchnią ryneczku zakończy problem brodzenia w błocie i potykania się o dziury w chodnikach. 

* „Zburzą…I co dalej?” – J.Ś.

Kilka dni temu na teren starego budynku przy ul. Waszyngtona (naprzeciwko uczelni A.J.D) wjechał ciężki sprzęt. Już niedługo po ponad 150-letniej drukarni zostanie tylko wspomnienie. 
Znana przedwojenna drukarnia Oderfelda i Kohla w czasach socjalizmu przeszła w ręce Zakładu Konfekcji Technicznych „Polnam”, szyjącego plandeki i namioty wojskowe. Potem budynek należał do Banku Gospodarki Żywnościowej. Obecnie stara drukarnia nie należy do miasta Częstochowy, bowiem jest własnością prywatną, należy do firmy „A4-block-pl” Sp. z.o.o. Dlatego o dalsze jej losy zapytaliśmy wiceprezesa spółki P. Lagiera. – Chcieliśmy dokonać renowacji budynku, niestety inspektorat budowlany nie wyraził zgody. Nie wytrzymałaby konstrukcja. Gdy budowano drukarnię, zaplanowano, że postoi około 15-20 lat. Jak widać stoi do dzisiaj. Budowlę musieliśmy zburzyć ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców – komentuje Lagier. Na terenie drukarni ma powstać obiekt handlowo-usługowo-mieszkalny z mieszkaniami o dużym standardzie. – Kiedy zacznie się budowa? – W przyszłym roku ruszymy, musieliśmy zmieniać plany budowy, dlatego mamy problemy, natomiast planujemy od dawna inwestycję – zapewnia przedsiębiorca.

* „Powódź w powiecie” – autorstwa redakcji 

Powiat kłobucki, choć nie w takim stopniu jak Małopolska czy Opolszczyzna zmagał się z tegoroczną powodzią. Gmina Krzepice, podobnie jak inne gminy powiatu kłobuckiego znalazła się wśród terenów zalanych. We wsi Starokrzepice-Zawodzie, Liswarta przerwała wał, zalała pola i okoliczne gospodarstwa. Ewakuowano kilkanaście osób. Ciężka sytuacja miała miejsce również w innych gminach powiatu kłobuckiego: w Miedźnie, w Lipiu, w Popowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content