Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Wrzesień 2010

* „Wybierz slogan dla miasta” – autorstwa J.Ś.

Każdy częstochowianin może przedstawić swój pomysł na atrakcyjny slogan, który ma szansę stać się oficjalnym hasłem wykorzystywanym w kampaniach reklamujących Częstochowę w kraju i za granicą. Po 9 września mieszkańcy będą wybierać spośród 10 haseł. W tym zestawieniu znajdzie się 8 haseł podanych przez częstochowian, jedno zaproponowane przez agencję PR oraz dotychczas funkcjonujące – CZĘSTOCHOWA TO DOBRE MIASTO. Trzy najwyżej ocenione przez mieszkańców propozycje zostaną przedstawione władzom miasta, które w oparciu o opinię fachowców wybiorą nowe hasło Częstochowy.

* „Spór o zalew w Poraju” – autorstwa Joanny Świącik

Powierzchnia zbiornika wodnego w Poraju wynosi 500 ha, a więc jest to wymarzone miejsce na letni wypoczynek. Można popływać żaglówką, rowerkiem wodnym, intensywnie rozwijają się sporty wodne. Niestety – kąpieliska nie ma tutaj nadal, a nielegalnie kapiący się są narażeni na niebezpieczeństwo utonięcia. Zalew w Poraju od dawna jest przedmiotem sporu władz gminnych z zarządcami obiektu. Do kogo należy to miejsce? (…) W przeważającej części zbiornik jest własnością Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Druga część zalewu  z kolei należy do Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A. w Częstochowie (…) Toczący się spór o zalew spowodował, że odpowiedzialność za korzystających z uroków zbiornika jest dzielona jak włos na czworo. 

* „Okupacja drogi na Parkitce” – autorstwa Joanny Świącik

Od 30 lat trwa spór o własność działki, na której powstała droga osiedlowa przy ul. Bialskiej. Tadeusz Grzesiak uważa, że jest prawowitym właścicielem terenu i oskarża miasto o nielegalne jego przywłaszczenie i wyznaczenie tam drogi. W środę droga została ogrodzona siatką. Mieszkańcy są zbulwersowani. (…) – Według dokumentacji działka ta jest własnością Gminy Częstochowa – podaje biuro prasowe magistratu. – To jest kłamstwo, ja mam prawowity akt własności, umowę kupna-sprzedaży – stwierdza Grzesiak. (…) T. Grzesiak już kilka temu próbował poprzez okupację wywrzeć wrażenie na urzędnikach. Nie pomogło. Sprawa działki, która ma dwóch właścicieli, toczy się nadal. Cierpi na tym wielu mieszkańców osiedla, którzy nie mogą dojechać pod swoje mieszkania.

* „Ginie stary cmentarz prawosławny” – autorstwa M.N.

Częstochowa nie należy do miast zasobnych w zabytki, więc dbałość o to, co oparło się upływowi czasu, powinna być tym większa. Trudno zatem pogodzić się z przeobrażeniami, jakim ulega stary cmentarz prawosławny położony w obrębie cmentarza na Kulach. Gospodarzem prawosławnej nekropolii jest Cerkiew Częstochowskiej Ikony Matki Bożej, nie największa, ani nie najbogatsza parafia w mieście. Do chwili obecnej do parafii nie dotarła dokumentacja wykonana w latach 80., obowiązująca wszak do dzisiaj. Nikt niczego nie przekazał, nie zawiadomił. Sytuacja jest patowa, jednak dotychczas niewiele zrobiono, by dojść do porozumienia.

Październik 2010

* „Ciepło taniej i nowocześniej” – autorstwa CCh

Częstochowa ma już najnowocześniejszą elektrociepłownię w kraju. Fiński koncern energetyczny Fortum otworzył swój pierwszy zakład w Polsce. Inwestycja warta 530 mln zł ma zapewnić miastu bezpieczeństwo energetyczne, spadek cen dla mieszkańców oraz poprawę jakości powietrza.

* „Mierny, ale wierny – nowy starosta” autorstwa CCh

Na sesji rady powiatu kłobuckiego wybrano nowe władze. Starostą został młody wiekiem Maciej Biernacki – dotychczas pełniący funkcję sekretarza. Ostatnie wydarzenia – rezygnacja Władysława Serafina z fotela Przewodniczącego Rady, dymisja starosty Garncarka i zarządu – przemeblowała scenę polityczną. Z koalicji wyszła Samoobrona. Radzie przewodniczyć zaczęła Iwona Sadek, szefowa powiatowych struktur PO. W tym dziwnym szpagacie politycznym – jedną nogą w koalicji, drugą w opozycji, Platforma w kłobuckim musi wytrwać do wyborów.

* „Nowa ulica Nowowiejskiego” – autorstwa  A.J. Szczepanik

Zakończył się remont ul. Nowowiejskiego, który kosztował prawie 1,5 mln zł. Ulica była nieczynna dla pojazdów ponad miesiąc. Wraz z remontem doszło do zmiany organizacji ruchu krótkiego odcinka ul. Focha od ul. Nowowiejskiego do POW. Teraz obowiązuje tam ruch jednokierunkowy. – Dobrze ,że zrobili remont. – Ładnie zrobili tę ulicę. Większość dróg w naszym mieście powinno być odnowionych – mówi kierowca taksówki.

* „Mistrzostwa Świata w siatkówce w Częstochowie” – autorstwa Patryka Wojciechowskiego

Odpowiada senator Andrzej Szewiński: „Decyzje jeszcze nie zapadły, zresztą warunki dotyczące odbywających się w Polsce Mistrzostw w siatkówce nie są jeszcze szczegółowo ustalone. Częstochowa ma ogromne szanse na aktywny udział w tym jakże ważnym sportowym wydarzeniu. Będziemy mieć piękną halę, która spełnia wysokie wymagania FIVB. Szanse są, ale zarówno radni, urzędnicy jak i prezydent miasta muszą zabiegać o nasze miejsce w rozgrywkach. Miasto musi zabezpieczyć również 2 mln zł bezzwrotnego wadium.

* „Niemiecki inwestor w Parku Lisinieckim” – autorstwa redakcji

Niemiecka firma S.A.B. słynąca z budowy pasażerskich statków śródlądowych planuje budowę dużego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego z hotelami i parkiem wodnym w dzielnicy Lisiniec. – Częstochowa potrzebuje innych atrakcji, które zatrzymają turystów. Projekt ma mieć charakter ponadregionalny, z uwagi na to, że przyjeżdżają tutaj ludzie z wielu stron – powiedział Wolfram Wascher, dyrektor zarządzający S.A.B.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content