Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wyjść z bezdomności

11 sierpnia na placu Biegańskiego odbędzie się piknik integracyjny, poświęcony zagadnieniom bezdomności. „Chcemy przybliżyć mieszkańcom miasta problem bezdomności, pomóc przełamać krzywdzące stereotypy, a także pokazać, na przykładach konkretnych osób, że z bezdomności można wyjść.  Warunek, to ‘tylko chcieć’” – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie.

W programie nie zabraknie wielu atrakcji dla młodszych i starszych, będzie wspólne grillowanie, a imprezę poprowadzi DJ Zeus. Specjalnymi gośćmi spotkania będzie Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Bezdomnych, która może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej. W planach jest rozegranie pokazowego meczu polskiej kadry z przedstawicielami częstochowskiego samorządu i mediów. Początek pikniku o godz. 12.00.
Impreza pod ratuszem odbędzie się w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” i Fundację Chrześcijańską „Adullam” projektu „Standardy w bezdomności – nowa jakość”. Program skierowany jest do ponad 100 osób z terenu miasta Częstochowy, które są zagrożone bezdomnością bądź już są osobami bezdomnymi (powyżej 18 roku życia, nieaktywnych zawodowo, przebywających na terenie miasta, które rokują wyjście z bezdomności). Jednym z priorytetowych zadań projektu jest nawiązanie, oprócz partnerstwa projektowego, współpracy z innymi organizacjami – Partnerstwa Lokalnego. W jego ramach 30 lipca odbyło się spotkanie w MOPS-ie. Podczas niego Elżbieta Ferenc z fundacji „Adullam” tak charakteryzowała sens projektu: – Znajdując wspólne recepty na rozwiązanie problemów w zakresie bezdomności sprawimy, że w przyszłości mniej pracy w tym temacie będą miał szpitale, które niosą pomoc bezdomnym często w dramatycznych okolicznościach czy Policja i Straż Miejska interweniujące w przypadku zdarzeń z udziałem bezdomnych – powiedziała Ferenc. – Tak natomiast relacjonuje spotkanie Maciej Hasik: – Zebrani zabierali głos w sprawie problemów związanych z bezdomnością, z którymi borykają się poszczególne instytucje. Przykładowo spółdzielnie mieszkaniowe mają problem z “dzikimi lokatorami” przebywającymi na klatkach schodowych czy mieszkańcami uzależnionymi od alkoholu, którzy zalegają z płatnościami i są zagrożeni bezdomnością.
Projekt „Standardy w bezdomności – nowa jakość” jest współfinansowany ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content