Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Szlakiem Częstochowskich Entów

“Pod koniec października odbył się w Częstochowie briefing prasowy w ramach ekologicznej kampanii Ruchu Polska2050 – Częstochowa na zielonym szlaku.

W konferencji udział wzięli członkowie Zarządu Koła Częstochowa Polska2050: Piotr Strach, Justyna Curran i Jagoda Wichurska. Gościem specjalnym był poseł Mirosław Suchoń.

Brefieng rozpoczął Piotr Strach, który podziękował częstochowianom za głosowanie w Budżecie Obywatelskim na projekty ekologiczne i zainteresowanie kampanią „Częstochowa na zielonym szlaku”. Następnie oddał głos posłowi Mirosławowi Suchoniowi.

Poseł w krótkim wystąpieniu podsumował akcje podejmowane przez wolontariuszy i członków Stowarzyszenia w całym woj. śląskim, ze szczególnym uwzględnieniem działań w Częstochowie. Akcje te obejmowały zbiórki dla chorych i potrzebujących, akcje na rzecz zwierząt, działania ekologiczne, a także lokalne działania obywatelskie, takie jak wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Przypomniał, że w Częstochowie powstał program ekologiczny dla miasta „Częstochowa na zielonym szlaku” ze stroną internetową i fanpagem – który już przynosi konkretne owoce choćby w postaci społecznej akcji sadzenia drzew przy Promenadzie Niemena, czy wniosku do Budżetu Obywatelskiego z propozycjami ekologicznymi, a wkrótce rozpoczną się następne działania. Stwierdził, że Ruch nie tylko mówi o klimacie, ale przekłada słowa w czyny. Na koniec przedstawił „Piątkę Hołowni”: pomysł na powstrzymanie drożyzny, do której prowadzi nierozsądna polityka fiskalna PiS.

Następnie Piotr Strach oddał głos Jagodzie Wichurskiej, która omówiła akcję „Szlakiem Częstochowskich Entów”, polegającą na poszukiwaniu w mieście drzew – pomników przyrody. Kandydatem na pomnik przyrody jest drzewo, którego obwód mierzony na wysokości 130 cm wynosi około 2 m. Zgłoszenia zawierające zdjęcie drzewa, jego obwód i lokalizację – mieszkańcy będą mogli przesyłać przez fanpage na Facebooku: Częstochowa na zielonym szlaku. 
Akcja potrwa cały następny weekend i połączona będzie z konkursem z nagrodami ufundowanymi przez GryPlanszowe 24.pl dla pierwszych 20 osób.

Jako kolejna zabrała głos Justyna Curran, która  przypomniała jak ważne dla miasta są drzewa i dbałość o nie, a następnie zaprezentowała wniosek Polski 2050 do Komisji Klimatu Rady Miasta Częstochowy o przegłosowanie Uchwały Intencyjnej w sprawie corocznych nasadzeń minimum 2.000 drzew w mieście – ponad planowane nasadzenia zastępcze. W uzasadnieniu wniosku wspomniano o tym, iż to na nas, to jest na mieszkańcach miast ciąży największa odpowiedzialność za środowisko, za zmiany klimatu i za przyszłość następnych pokoleń. W miastach bowiem najbardziej zanieczyszczamy powietrze i wodę. W miastach najmocniej ingerujemy w środowisko i zmieniamy ekosystem. Tutaj najwięcej konsumujemy i produkujemy. W miastach zużywamy najwięcej energii i wytwarzamy większość odpadów. 
Dlatego też zwróciliśmy się do radnych o przychylenie się do naszej prośby, bo tylko systematyczne i odważne działania mogą realnie przyczynić się do poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówiła Justyna Curran.

Briefing zakończył Piotr Strach dziękując wszystkim za przybycie i zapraszając częstochowian do aktywnego udziału w akcjach organizowanych przez Ruch Polska 2050.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content