Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Strajk jako próba zakupu Przychodni Amicus – stanowisko RFG S.A.

Stanowisko Regionalnego Funduszu Gospodarczego w sprawie strajku w “Amicisie”:

1. Spółka pracownicza Kucelin złożona z pracowników Amicusa w Częstochowie oraz związki zawodowe działające w Przychodni Amicus chcą nabyć majątek Przychodni Amicus. W tym celu Renata Materka – prezes zarządu Amicusa rozpoczęła sprzedaż  medycznej działalności Przychodni Amicus. W czasie trwania tej sprzedaży, zaczęli pojawiać się inni – poza spółką pracowniczą – inwestorzy branżowi zainteresowani nabyciem Przychodni Amicus. Na organizację  sprzedaży Amicusa, w tym na przygotowanie dokumentacji, prezes Materka wydała około 70 tys. złotych z pieniędzy Amicusa, po czym odwołała procedurę sprzedaży.

2. Renata Materka samodzielnie przerwała procedurę sprzedaży Przychodni Amicus, albowiem spółka pracownicza Kucelin bała się, iż zostanie przelicytowana i Przychodnię Amicus kupi ktoś inny, a nie pracownicy, co powiedziała wprost Bożena Plucińska, przedstawiciel związku zawodowego pracowników Centrum Medycznego Amicus Sp. z o.o.

3. Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. (RFG) nie prowadził w 2015 roku żadnej procedury sprzedaży Przychodni Amicus ani jej udziałów.

4. Spółka pracownicza Kucelin nigdy nie złożyła wiążącej oferty nabycia Przychodni Amicus.

5. Prezes Renata Materka nie ujawnia posiadanej wyceny Przychodni opiewającej na ponad 400 000 zł. Wycena, za którą chciała sprzedać przychodnię, opiewała na sumę 170 000 zł. Rynek wycenia Przychodnię Amicus na kwotę w granicach 800 000 zł. RFG również posiada wycenę Przychodni Amicus, która jest znacznie wyższa od rekomendowanej do sprzedaży przez Renatę Materkę. Spółka pracownicza Kucelin pierwotnie zamierzała nabyć Przychodnię Amicus za kwotę około 170 000 zł.

6. W efekcie zdarzeń i faktów opisanych wyżej Tomasz Ziółkowski ze związku zawodowego „Solidarność” działającego w Przychodni Amicus zwalcza Panią Agnieszkę Celińską – Prezes Zarządu RFG naruszając w sposób bezpardonowy jej dobra osobiste.

7. Tomasz Ziółkowski przewodniczący „Solidarności” w Amicusie narusza przepisy dotyczące sporów zbiorowych i faktycznie nie poprawia sytuacji w Przychodni Amicus. Nie wykonuje ustaleń dotyczących zakończenia akcji protestacyjnej.

8. Oddanie spółce pracowniczej Kucelin Przychodni Amicus za ok. 170 000 zł. byłoby działaniem na szkodę: Amicus, RFG i Skarbu Państwa. Być może dlatego Renata Materka, prezes Amicusa nie podejmie żadnych działań w celu sprzedaży  Przychodni Amicus, a rozpoczęte w tym roku, po prostu przerwała.

9. Pani Materka, prezes Amicusa powinna niezwłocznie zrezygnować ze swojej funkcji i wrócić na stanowisko pielęgniarki, ma bowiem obecnie w Amicusie dwie obowiązujące umowy o pracę. Powinna to uczynić choćby z tego powodu, że nie radzi sobie z zarządzaniem, doprowadzając do zapaści finansowej Przychodnię Amicus.

10. Kierowana przez Tomasza Ziółkowskiego, członka „Solidarności” w Przychodni Amicus, nagonka na Panią Agnieszkę Celińską – Prezes RFG  spowodowana jest tym, iż prezes Celińska nie podjęła działań zmierzających do sprzedaży Przychodni Amicus po zaniżonej cenie ze szkodą dla Skarbu Państwa i nie uległa również bezprawnym naciskom. Bezpardonowy atak personalny i pomówienia kierowane pod adresem Zarządu RFG znajdą swój finał w sądzie.

11. Do RFG wpływają skargi kontrahentów i dzierżawców powierzchni w budynku, w którym mieści się Przychodnia Amicus, na sytuację panującą w budynku, stwarzającą duże utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej i medycznej. Organizatorzy protestu w osobach: Renata Materka – prezes Amicusa i Tomasz Ziółkowski – szef „Solidarności”, wywieszają na budynku Przychodni obraźliwe napisy, klepsydry, wystawiają kukły i „trumny”. Dzierżawcy, kontrahenci RFG oraz Amicusa, osoby odwiedzające budynek, twierdzą: „nie mam możliwości normalnego funkcjonowania i zapraszania kontrahentów do siedziby firmy”, „sytuacja panująca w budynku przychodni Amicus jest niedopuszczalna (…) negatywnie oddziałuje na wizerunek firm mających siedzibę w budynku Amicusa i jest bulwersująca”, „aktualna sytuacja i terror wprowadzony przez protestujących powodują znaczne szkody na wizerunku”, „pacjentami są niepełnosprawne dzieci, które wymagają terapii z powodu wcześniejszych traumatycznych przeżyć (…) widok trupa w taczce i klepsydr na ścianach to okoliczności niedopuszczalne (…) uważam za niedopuszczalne stworzenie atmosfery nekropolii na korytarzach budynku”.Występuje ryzyko rozwiązania umów z dzierżawcami i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych kierowanych do Amicus, które nie pozostaną bez wpływu na i tak bardzo złą sytuacje finansową spółki. Stroną umowy z tym dzierżawcą, właścicielem nieruchomości, jest Przychodnia Amicus.

12. Pracownicy RFG boją się przychodzić do pracy. Są zastraszani i nękani przez pracowników Przychodni Amicus. Żądają od zarządu RFG zmiany siedziby.

13. Odnośnie rzekomych nieprawidłowości w spółkach Vena i Delite, które to oskarżenie od czasu do czasu pojawiają się przy różnego rodzaju akcjach politycznych, Zarząd RFG zachęca osoby zainteresowane do kontaktu z władzami tych spółek, albowiem nie RFG zarządzał tymi spółkami, lecz osoby wchodzące w skład ich zarządów i rad nadzorczych.

Materiał na życzenie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content