Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Stare Miasto – Nowe Życie

Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” to dobrowolne porozumienie, którego celem jest dążenie do podejmowania międzysektorowych działań partnerskich dla dobra społeczności lokalnej dzielnicy Stare Miasto w Częstochowie, a także dla dobra osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców dzielnicy Stare Miasto. Partnerstwo zrzesza instytucje, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców i osoby fizyczne.

Pierwsze spotkania i działania partnerskie miały miejsce w 2012 roku. W tym czasie partnerzy zapoznawali się ze sobą, nabierali do siebie zaufania, poznawali wzajemnie swoje działania, zasoby i plany, wypracowywali ścieżki międzypartnerskiej komunikacji i formułowali cele budowanej współpracy. Spotkania odbywają się co miesiąc, plan każdego z nich jest wysłany wcześniej wszystkim partnerom. Oprócz omawiania podczas spotkań działań, które są sygnowane logiem Partnerstwa jest też przestrzeń na omawianie wniosków każdego z partnerów, wtedy następuje budowanie sieci wsparcia dla działań każdego z Partnerów.

Partnerstwo zostało formalnie powołane do życia w 2014 roku w drodze certyfikacji, która odbyła się 28 października tego roku w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Inicjatywy realizowane cyklicznie w ramach partnerstwa to m.in.: „Śniadanie Wielkanocne”, akcja podwórkowa „Czytanie w bramie”, piknik sąsiedzki „Przystanek Warta” czy „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”. Przygotowania do każdej z akcji zaczynają się kilka miesięcy wydarzeniem i poprzedzone są dyskusją na spotkaniu partnerskim. Wspólnie opracowywana jest koncepcja wydarzenia, jego przebieg, zaangażowane podmioty oraz ukierunkowanie na osiągnięcie zakładanego celu.

Członkowie Partnerstwa, jako grupa reprezentatywna podmiotów, kierunkujących swoje działania w dzielnicy Stare Miasto w naturalny sposób realizuje zadania, których cele ujęte są w Programie Aktywności Lokalnej dla mieszkańców dzielnicy Stare Miasto. Program oparty jest na wielu  dokumentach strategicznych w tym Strategii Rozwoju Miasta Częstochowy 2030+, Strategia Polityki Społecznej Województwa Śląskiego do 2020 roku oraz Narodowej Strategii Rozwoju Kraju Polska 2030. Działania zawarte w Programie mają na celu uruchomienie w społeczności lokalnej, w szczególności marginalizowanej, długofalowego procesu upodmiotowienia jej członków, wzmacniania potencjału, tworzenia sieci współpracy oraz budowania struktur wspierających rozwiązywanie lokalnych problemów oraz zrównoważony rozwój lokalny i w efekcie wpływanie na poprawę jakości życia.

Partnerstwo ma charakter otwarty – chętnych do społecznego działania na terenie dzielnicy Stare Miasto serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na

https://pl-pl.facebook.com/staremiastonowezycie/

oraz

https://pl-pl.facebook.com/fundacjachrzescijanska/

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content