Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Nie „Czytaj!” sam

Między 17 a 23 października Częstochową zawładnie słowo pisane. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to nowość na kulturalnej mapie miasta. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to niezależna impreza promującą słowo pisane, która powstaje dzięki zaangażowaniu częstochowskich animatorów kultury oraz wsparciu lokalnych klubów, kawiarni i publicznych instytucji kultury.

Festiwal „Czytaj!” ma zdekonstruować typowe spojrzenie na literaturę i przełamać tradycyjna i nudną formę promocji czytelnictwa. – Chcemy uchwycić słowo w ruchu, a nie uwięzione na papierze. To propozycja dla wszystkich, bo jesteśmy przekonani, iż potrzeba czytania jest właściwa każdemu człowiekowi. Dlatego mamy nadzieję, że nie braknie chętnych, by przyłączyć się do wspólnej zabawy – mówi Agnieszka Batorek, jeden z organizatorów festiwalu.
„Czytaj!” chce obalić mit, że literatura to rozrywka dla samotników, zamykających się w domach i w ciszy połykających kolejne tomy. Proponuje zamiast tego wspólne czytanie, rozmowy o książkach i obserwację literatury w ruchu, gdy przenika ona do innych dziedzin sztuki: filmu, teatru, muzyki, sztuk wizualnych Fundamentem festiwalu jest wspólne czytanie na głos, w zaskakujących miejscach i kontekstach (czytanie dramatów, czytanie na sianie, czytanie erotyków w restauracji, czytanie nocą w bibliotece).  To punkt wyjścia, który prowadzi do różnych nieoczywistych artystycznych interakcji, takich jak literackie animacje i filmowe mash-up’y okraszone muzyką na żywo. W programie: literacki performance, instalacje w przestrzeni miejskiej, wystawy malarstwa, fotografii i plakatu typograficznego, poetycki slam i akcja wymiany książek.  Będzie można posłuchać muzyki na żywo w otoczeniu książek oraz zobaczyć znakomite adaptacje filmowe i teatralne dobrej literatury. Przychodnia poetycka, warsztaty ilustratorskie, poetyckie oraz intensywny trening kreatywnego pisania, to z kolei szansa dla  wszystkich złaknionych artystycznego samodoskonalenia. Nie zabraknie również gości. Znany poeta Piotr Macierzyński poprowadzi wieczór grafomani, a specjalista od literackiej grozy, Łukasz Orbitowski podzieli się swoimi filmowymi i literackimi inspiracjami. Będzie też okazja do spotkania z czołowymi przedstawicielami młodego polskiego projektowania graficznego.
Wstęp na wszystkie imprezy darmowy (z wyjątkiem finałowego koncertu zespołu L.Stadt).  
Więcej informacji na www.festiwal.info

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content