Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Napęd na wszystkie koła

Jurajski sezon rozpoczęty. Miłośników offroadu przybywa.– Zazdroszczę bardziej doświadczonym kolegom, którzy potrafią poradzić sobie na bagnach, czy w kamieniołomach, dlatego uczę się jazdy autem terenowym – mówi Anna Kłek z Częstochowy, która zaczęła przygodę z offroadem od motocrossu, ale jazda terenowym motocyklem przestała jej wystarczać. – Taka zabawa to dobry pretekst, żeby się wyrwać z miasta, urządzić piknik, wyszaleć się i odpocząć po tygodniu pracy, ale i świetny sposób żeby poznawać Jurę i jej mało znane i piękne zakątki – uważa pani Anna.

Amatorka bezdroży cieszy się, że kierowcy jeepów, quadów i motocrossu z roku na rok poruszają się po Jurze coraz bardziej świadomie i odpowiedzialnie.

– Coraz rzadziej zdarza się, że widuję pojazdy terenowe w okolicach parków krajobrazowych, widzę także, że coraz więcej jest wyznaczonych miejsc do uprawiania sportów motorowych w plenerze – nasza rozmówczyni podaje przykład Pustyni Siedleckiej, która stała się naturalną „piaskownicą” dla wszystkich tych, którzy uczą się jak uniknąć zakopania pojazdu po osie. – Jeżdżenie tam pozostawia tylko koleiny w piachu, które po deszczu i tak znikają, a kto wie, czy w przyszłości nie okaże się, że offroadowcy uratowali to miejsce nie dopuszczając do jego zarośnięcia trawą i krzakami – zastanawia się pani Anna.

Częstochowianka dodaje, że ku jej zadowoleniu, coraz więcej organizuje się zlotów i spotkań miłośników jeżdżenia po bezdrożach, bo najlepiej się uczyć podglądając bardziej doświadczonych zawodników i razem z nimi zdobywać doświadczenie. Ci najbardziej doświadczeni, czyli Ekipa Jurajska, wraz ze Stowarzyszeniem Częstochowa 2020 zorganizowała w niedzielę imprezę charytatywną, na której nie tylko wytrawni kierowcy dzielili się doświadczeniami z mniej zaawansowanymi zawodnikami, ale i zebrali sporą kwotę dla potrzebującego pomocy Alexa, nastolatka z naszego regionu.

– Chodzenie z puszką po ulicy nie daje takich efektów – mówi Roman Awdziej z Ekipy Jurajskiej. – Myśmy wpadli na pomysł by do puszki najpierw poszło wpisowe na imprezę. Kierowcy aut dawali po 80 zł, a kierowcy motocykli po 50. Dzięki temu puszka od razu byłą ciężka – Awdziej dziękuje wszystkim darczyńcom, bo razem z datkami od publiczności i cegiełkami z aukcji udało się jednego dnia zgromadzić kwotę 6506 zł. –  Tego typu imprezy to przyjemne z pożytecznym. Cieszymy się, że możemy uprawiać nasze hobby, a jednocześnie pomagać komuś w potrzebie. W niedziele udało się to znakomicie – Podsumowuje z uśmiechem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content