Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Mieszkanie deweloperskie w Krakowie – ile się czeka?

Nowego mieszkania w Krakowie (czy w innej lokalizacji) zazwyczaj nie kupimy z dnia na dzień – najpierw czekamy na zakończenie robót budowlanych i oddanie inwestycji do użytku, potem – na odbiór mieszkania, który może znacznie przedłużyć się w czasie, a gdy już będziemy mieli w ręce klucze – czekamy, aż pracę skończy ekipa wykończeniowa.

Dzisiaj omawiamy następujące kwestie:

* ile się czeka na mieszkanie deweloperskie w Krakowie, 

* czy da się skrócić czas oczekiwania,

* jak prezentują się prognozy na 2023-2024 w związku z bieżącą sytuacją na rynku.

Chwila podjęcia decyzji jest kluczowa

Obecnie na rynku pierwotnym obserwujemy rekordowy popyt na mieszkanie w Krakowie – nabywcy ustawiają się w kolejce już na pierwszych etapach realizacji przyszłego osiedla. I to właśnie oni będą czekać na wprowadzenie się do mieszkania najdłużej. Taka perspektywa jednak nie przeraża nabywców: wolą poczekać, niż “zbierać ochłapy” bliżej terminów oddania, gdy oferta już będzie mocno przebrana.

Potwierdzają to też statystyki – najlepsi deweloperzy Krakowa oznajmiają, że w większości ich inwestycji wszystkie mieszkania są wyprzedawane jeszcze przed zakończeniem budowy. Obecnie na mieszkanie z przedsprzedaży czeka się blisko dwóch lat. Ten okres może być nieco krótszy w przypadku mniej popularnych miejscowości; Kraków zaś należy do najbardziej obleganych rynków.

W ofercie znajdą się też gotowe mieszkania w Krakowie, dostępne od ręki – jest to raczej wyjątek, niż tendencja, ponieważ większość nabywców jednak kupuje mieszkania w przedsprzedaży, woląc mieć wolność wyboru.

Wieloetapowe osiedla i trudne projekty

Deweloperzy twierdzą, że czas realizacji inwestycji zależy przede wszystkim od jej specyfiki – jeśli jest to rozległe osiedle, wyposażone w różnorodne zaplecze, czy też skomplikowany projekt przewidujący rewitalizację, prace potrwają dłużej. To samo z osiedlami realizowanymi etapowo – przykładowo, pierwszy etap osiedla Piasta Park był oddany do użytku jeszcze w 2017 roku, a na 2024 rok planowane jest zakończenie etapu piątego.

Niektórych nabywców odstrasza perspektywa mieszkania “na niekończącej się budowie”, lecz w praktyce wychodzi na to, że realizacja przyszłych etapów nie ingeruje zbytnio w funkcjonowanie już wzniesionych budynków, i dodatkowo poprawia zagospodarowanie terenu i sprzyja wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań.

Im większy popyt, tym dłuższy czas oczekiwania

Od kilku ostatnich lat popyt na mieszkania w Krakowie jest rekordowy – nie wszyscy deweloperzy nadążają z podażą. Dlatego powszechną praktyką jest ogłoszenie o sprzedaży jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w kierunku realizacji inwestycji – uruchamia się kampanię marketingową, a wiodący deweloperzy Krakowa, tacy jak Dom-Bud, Wawel Service, Dom Development czy Spravia, oferują atrakcyjne ceny i promocje na etapie przedsprzedaży.

Wysokie zainteresowanie inwestorów dodatkowo winduje popyt na nieruchomości – na wynajem kupuje się nie tylko dedykowane apartamenty, ale też zwykłe mieszkania na osiedlach wielorodzinnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content