Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

List Czytelnika: „Niby nic…, a strasznie utrudnia życie”

W Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik w Częstochowie czas się zatrzymał. Strona internetowa – chociaż to kwestia gustu – jest nie tyle archaiczna, co dalece niedoskonała. Trzeba mieć nie lada cierpliwość i bardzo dużo czasu, by dodzwonić się na jeden z dwóch numerów telefonu. Hitem jest natomiast brak możliwości komunikacji za pomocą powszechnie dostępnego internetu, w postaci skrzynek mailowych. Takowych spółdzielnia nie posiada, a przynajmniej nie dla wszystkich. Po wielu godzinach prób nawiązania kontaktu, pani z sekretariatu poinformowała naszą redakcję, że spółdzielnia adres mailowy, a i owszem posiada, ale jest „ukryty”. Tajemnica brzmi: sekretariat@rsmhutnik.pl Sekretarka doradziła nam, aby sprawy spółdzielcze załatwiać jednak osobiście. To byłoby trudne w przypadku naszego Czytelnika, przebywającego w Australii, na którego prośbę podjęliśmy się tej interwencji.

„Mieszkam w Australii. Od jakiegoś czasu próbuję się dodzwonić do Spółdzielni Hutnik, by zapytać o maila, bo mam ważne dokumenty do przesłania. Nie dzwoniłbym do redakcji 7 dni, ale niestety spółdzielnia na swojej stronie internetowej nie raczyła podać swojego adresu email, a z Australii raczej nie podejdę, by podać dokumenty osobiście. Są tylko numery telefonów, a i tak dodzwonienie się tam graniczy z cudem. Zresztą nawet jak ktoś odbiera, to nie umie mi powiedzieć, jaki jest adres mailowy spółdzielni. A może nie chce…?

Wydawało mi się, że w XXI wieku posiadanie adresu email przez taką instytucję jak spółdzielnia mieszkaniowa jest oczywistością. Ale okazuje się, że nie w tej spółdzielni. Zadałem sobie trud i sprawdziłem strony innych spółdzielni mieszkaniowych w Częstochowie i cóż odkryłem?

Na sześć spółdzielni tylko Hutnik nie podaje swojego adresu email.

Czyżby się bali kontaktu ze swoimi mieszkańcami? A może spółdzielnia nie ma dostępu do internetu? Poza tym, cała ta strona internetowa Hutnika woła o pomstę do nieba. Nic tam poza numerami telefonów, których nikt nie odbiera, nie widnieje.

A teraz poważnie. To wstyd, żeby członek spółdzielni, którym cały czas jestem i płacę im czynsz, nie mógł przesłać emaila do spółdzielni i co gorsza nie mógł go nigdzie znaleźć. Wstyd oczywiście dla spółdzielni, z prezesem na czele. Czas odejść panie prezesie i wprowadzić nowe!

I tu nie ma znaczenia, że akurat jestem w Australii. Gdybym był w Częstochowie też chciałbym móc przesłać dokumenty emailem. Przecież teraz większość spraw urzędowych w Polsce można załatwić drogą elektroniczną, bez konieczności wycieczki do urzędu.

No, ale w Hutniku jak widać nie znają tego typu udogodnień cywilizacyjnych. Niby nic…, a strasznie utrudnia życie.

Przy okazji dziękuję Tygodnikowi 7 dni, który był tak uprzejmy i w końcu ustalił dla mnie ten adres email. Choć wiem, że nawet jemu nie przyszło to bez trudu. Ufff…

Wierny czytelnik z Australii”

red.

Udostępnij:

9 komentarz

 • W

  Ta spółdzielnia to dno.Co chwila podnoszą czynsz.Bezprawnie.A ludzi sczegolnie starszych traktują niezwykle paskudnie.Zastraszają mandatami i karami.Pora tworzyć wspólnoty mieszkaniowe,szukać innych zarządców.

 • Hutnik z huty

  Hutnik to podmiot który powinien zostać zlikwidowany

 • Anonim

  Świetn.Pani redaktor prosimy o dalszy ciąg tego artykułu.Czy ten pan załatwił swoją sprawę?

 • xxl

  Połowa pracowników RSM Hutnik nie potrafi obsługiwać komputerów. RSM Hutnik to skansen lewicowych spadochroniarzy

 • Anonim

  Powinni też ujawnić ile prezes zarabia i jego zastępcy.

 • Ewa

  Brawo!Czytelnik ma całkowitą racje.Kontak z RSM Hutnik jest bardzo utrudniony.Można sobie dzwonić.A adres e-mail…szukałam i tez nie znalazłam.Pracownicy niemili zresztą bardzo nie chcieli mi tego adresu e-mail podać.Tak jak w artykule,przyjść osobiście i załatwiać sprawy. Umówienie się z prezesem jest niemożliwe.Do tego jeszcze przez ostatnie trzy miesiące trzy razy podnieśli czynsz za mieszkania.Pora zakładać wspólnoty mieszkaniowe i uwolnić się od tych cwaniaczków

 • JAN Z CZ-WY

  Kto ztrudnia petaków na stanowiskach kierownika administracji rsm Hutnik ul. Zarecka. Nie maja zadnej praktyki zawodowej ale są z kluczu partyjnego , wierni i nieudolni. Jak to okreslił jeden z polityków mniej niż zero. Chamstwo jakie prezentuja w stosunku do mieszkanców , jest typu “czy ci ludzie mieli jakichkowiek rodziców” Poraża ich chamstwo do starych mieszkanców osiedla Błeszno.A to przeciez ci ludzie opłacaja czynsz zeby oni mogli dostac pensje. A po za tym . czy Prezesowi RSM Hutnik nie załezy na dobrym imienu Spółdzielni mieszkaniowej? To przecież oni sa administratorami, a uwazaja sie jak by byli właścicielami tych blokowisk. Te bloki nie sa własnościa RSM Hutnik wy tylko je administrujecie za nasze opłaty w czynszu. TO MY MIESZKANCY JESTESMY WASZYMI PRACODAWCAMI, SUWERENAMI

 • Anonim

  To najgłupsza spółdzielnia w Częstochowie.A co fo emaila,nadal nie odbierają.Próbowałam

 • Anonim

  RSM Hutnik,e-mail nie działa,albo nie potrafią odebrać .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content