Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Lato z CEMEX” dla dzieci i seniorów w Rędzinach i Mstowie

Okres pandemii nie sprzyja spotkaniom i innym formom wspólnego spędzania czasu. Z powodu ograniczeń cierpią zwłaszcza dzieci i seniorzy. Właśnie z myślą o nich CEMEX Polska zorganizował letnie warsztaty i spotkania integracyjne. Oferta programu „Lato z CEMEX” była skierowana do mieszkańców gmin: Rędziny i Mstów.

W ramach programu dzieci z podczęstochowskich gmin wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych. 

Grupa półkolonijna z Konina k. Rudnik  uczestniczyła w warsztatach pt. „Eksperymenty”, przygotowanych we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Koninie. Uczestnicy zajęć samodzielnie przeprowadzali doświadczenia naukowe, przekonując się, jak ciekawe są nauki przyrodnicze. Z kolei dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach uczestniczyły w zajęciach „Bezpieczne lato z CEMEX”. Poznawały m.in. metody udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, a także zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie i podczas poruszania się po drodze.

Dzięki warsztatom realizowanym pod okiem specjalistów i pedagogów, najmłodsi mieszkańcy okolic Rudnik zdobyli nową wiedzę i umiejętności. Wszystkie zajęcia odbywały się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. 

Seniorzy brali udział w  zajęciach edukacyjno-integracyjnych, odbywających się na terenie wyłączonego z eksploatacji Kamieniołomu Lipówka. W warsztatach botanicznych i zielarskich uczestniczyło w sumie ponad 80 osób – członkinie i członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Koła nr 19 w Mstowie oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnikach. Zapoznali się oni z występującymi na terenie Kamieniołomu roślinami leczniczymi – w tym z ich właściwościami oraz możliwościami zastosowania. 

Każdego dnia po części edukacyjnej seniorzy brali udział w spotkaniach przy ognisku. Uczestniczył w nich także dr Adam Jaruga, dyrektor szkoły w Koninie, który przybliżył obecnym historię regionu Rudnik, w tym wydobycia kamienia wapiennego oraz produkcji cementu.

– Poprzednie miesiące były trudne zarówno dla osób w wieku senioralnym, jak i dla najmłodszych. Szkoły przez wiele tygodni pozostawały zamknięte, a dzieci uczyły się zdalnie, pozbawione kontaktu z rówieśnikami. Z kolei seniorzy, z obawy przed zachorowaniem, bardzo często się izolowali. Duża potrzeba spotkań i wspólnego spędzania czasu w tych grupach wiekowych znalazła odzwierciedlenie w aktywnościach zaplanowanych w ramach programu „Lato z CEMEX”. Wszystkie działania podejmowane w ramach programu zostały zaplanowane z uwzględnieniem potrzeb zgłaszanych przez przedstawicieli lokalnej społeczności – wyjaśnia Agnieszka Rutkowska, Specjalistka ds. Wpływu Społecznego w CEMEX Polska, Członkini Zarządu Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”. 

O projekcie „Lato z CEMEX”

„Lato z CEMEX” w okolicach Cementowni Rudniki zostało zorganizowane już po raz drugi. Zapoczątkowany przed rokiem program stanowi odpowiedź na potrzeby dzieci i młodzieży oraz seniorów. „Lato z CEMEX”, dzięki spotkaniom i zajęciom stacjonarnym, zapewniło uczestnikom wydarzeń choć częściowy powrót do normalności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content