Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kto zarobił najwięcej? – oświadczenia majątkowe radnych Częstochowy za 2022 rok część 3

W poprzednich wydaniach przedstawiliśmy oświadczenia majątkowe miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Wspólnie dla Częstochowy. Czas na ostatnią, najliczniejszą grupę radnych (12 z 28), na prezentację stanu nieruchomości, oszczędności i dochodów radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W ich przypadku zależności polityczno-zawodowe są oczywiste. Od 2010 roku miastem rządzi SLD w osobie prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka przy wsparciu większości lewicowej w radzie miasta. Co prawda Włodzimierz Czarzasty (przewodniczący SLD, współprzewodniczący przekształconego w Nową Lewicę) na wiecach nie szczędzi gardła o nagminnym w Polsce kolesiostwie i nepotyzmie PiS-u (nie, żeby się PiS-owi nie należało), ale SLD robi dokładnie to samo w skali mikro, lokalnie, w Częstochowie. Tym bardziej słusznym wydaje się pytanie: cóż, by ci radni zawodowo robili, gdyby nie ich przynależność partyjna?

To, w jaki sposób lewica rozbudowała swoje imperium w Częstochowie jest zarówno imponujące, jak i przerażające. Członkowie i sympatycy lokalnych postkomunistów całkowicie opanowali najważniejsze stanowiska we wszystkich instytucjach i jednostkach miejskich. Częstochowski magistrat jest największym pracodawcą w mieście. Prezydentowi Matyjaszczykowi bezpośrednio podlega około 4 tysięcy pracowników, nie licząc setek osób zatrudnionych w kilku miejskich spółkach, jak ZGM, Wodociągi, MPK, Hala Sportowa Częstochowa. Tym bardziej radni miejscy, od których zależą losy pomysłów lewicy na siebie i czasami na miasto, mogli liczyć na hojność pracodawcy przy rozdzielaniu łupów w postaci lukratywnych miejsc pracy. Oczywiście – o czym pisaliśmy już kilkukrotnie – mamy do czynienia z jawną korupcją polityczną na wzór rozdawnictwa stołków przez PiS w skali kraju. 

Poza tym – co ma ogromne znaczenie – radny zatrudniony w jednostce podległej prezydentowi jest podwładnym Matyjaszczyka, jednak gdy przekracza próg sali sesyjnej staje się przełożonym Matyjaszczyka, bowiem oddany przez radnego głos podczas sesji ma znaczenie, czy dana uchwała wejdzie w życie czy też nie. Poprzez uchwały, 28 miejskich radnych wyznacza prezydentowi zadania do wykonania.

***

Jedna z pierwszych rubryk w oświadczeniach majątkowych dotyczy zgromadzonych środków pieniężnych i papierów wartościowych. 
Spośród wszystkich radnych SLD najwięcej w roku 2022 zaoszczędziła radna Ewa Lewandowska – ok. 400 tys. zł;
ponad 300 tys. zł – Małgorzata Iżyńska;
ok. 200 tys. zł – Zbigniew Niesmaczny;
ok. 185 tys. zł – Dariusz Kapinos;
ok. 170 tys. zł – Ryszard Szczuka;
ok. 70 tys. zł – Tomasz Blukacz;
50 tys. zł – Michał Lewandowski;
ok. 30 tys. zł – Łukasz Kot, Emilia Skrzypczyńska, Tomasz Tyl;
ok. 20 tys. zł – Sebastian Trzeszkowski;
Żadnych oszczędności w skarpecie nie ma radna Iwona Zbrojkiewicz.

***

W oświadczeniach majątkowych radni muszą też wpisać, jakie posiadają zasoby majątkowe, a chodzi o nieruchomości.
Na czele jest radna Małgorzata Iżyńska, która zgromadziła majątek wart 1 mln 650 tys. zł;
ok. 1 mln 600 tys. zł – Zbigniew Niesmaczny;
ok. 1 mln 300 tys. zł – Tomasz Blukacz;
ok. 1 mln 100 tys. zł – Ryszard Szczuka, który ma większy majątek, ale nie sposób odczytać, jaką wartość przedstawia jego jedna z licznych nieruchomości – mieszkanie o powierzchni 53 mkw.
ok. 610 tys. zł – Iwona Zbrojkiewicz;
ok. 600 tys. zł – Ewa Lewandowska;
500 tys. zł – Michał Lewandowski;
ok. 430 tys. zł – Tomasz Tyl;
410 tys. zł – Dariusz Kapinos;
240 tys tys. zł – Łukasz Kot;
120 tys. zł – Emila Skrzypczyńska;
Radny Sebastian Trzeszkowski nie posiada żadnych nieruchomości. 

***

Ryszard Szczuka jest najstarszym częstochowskim radnym, i wiekiem i stażem – w radzie miasta zasiada od 1994 roku. Jest też radnym, który zarabia najwięcej spośród wszystkich radnych – 747.819,26 zł rocznie, miesięcznie – 62.318,27 zł. Od dziesięcioleci pełni funkcję prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” i jednocześnie jest emerytem. Był członkiem PZPR. Działa w Rotary Club.

Zbigniew Niesmaczny jest członkiem SLD, co zapewne ma przełożenie na jego dochody. W roku 2022 zarobił 269.823,97 zł, miesięcznie – 22.485,33 zł. Prócz różnorodnych działalności: informatyka, usługi, budownictwo, prowadzi również działalność doradczą w kilku firmach. Ma umowę o pracę w Związku Komunalnym Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie. Zasiada ponadto w radzie nadzorczej sosnowieckiej Agencji Rozwoju Lokalnego. Z całą pewnością jego dochody są wynikiem zależności partyjnych.

Dariusz Kapinos dzięki układom partyjnym zarobił w 2022 roku 261.513,18 zł, miesięcznie – 21.792,77 zł. Między innymi uzyskał zatrudnienie w miejskiej spółce Agencja Rozwoju Regionalnego jako animator realizowanego przez ARR projektu „Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. W ośrodku prace znalazła również jego córka.

Łukasz Kot w 2011 roku objął po raz pierwszy mandat radnego po Marku Balcie, który został posłem SLD. Wówczas sam uważał się przede wszystkim za działacza lokalnego i społecznika, któremu obce są układy i zależności polityczne. Dziś po tamtym Łukaszu Kocie nie ma nawet śladu. Dzięki układom politycznym dostał pracę najpierw w spółce miejskiej Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym jako dyrektor ds. usług zewnętrznych, a potem w Centrum Usług Komunalnych będącym jednostką budżetową miasta. Na jego roczne dochody w wysokości 261.513,18 zł, miesięcznie – 21.792,77 zł ma wpływ również to, że jest członkiem rady nadzorczej w Szpitalu Miejskim Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich od 05.11.2021.

Małgorzata Iżyńska zadebiutowała w radzie miasta w 2010 roku kandydując z listy PO, ale po roku przeszła do SLD. Zależności polityczne dały jej możliwość pracy w miejskiej spółce Hali Sportowej Częstochowa. Obecne miejsce pracy, do którego radna nie przyznaje się w oświadczeniu majątkowym to miejska spółka – Oczyszczalnia Ścieków „WARTA”. Radna podaje w oświadczeniu równie pokaźną kwotę dzięki tajemniczym umowom zlecenia. W roku 2022 przytuliła 219.307,36 zł, miesięcznie – 18.275,61 zł.

Tomasz Blukacz w latach 2015-2016 był doradcą prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka ds. gospodarczych i dialogu społecznego. Zawodowo związany jest z firmą TAURON SERWIS Sp. z o.o. Pełni funkcję członka rady nadzorczej w Zakładzie Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. Mysłowice. Jego roczne zarobki to 213.140,88 zł, miesięcznie – 17.761,74 zł.

Ewa Lewandowska pracuje w Zakładzie Gospodarki Komunalnej TBS jako kierowniczka referatu kadr. Prywatnie synowa Rafała Lewandowskiego, byłego wiceprezydenta Częstochowy i prezesa Oczyszczalni Ścieków „WARTA” i szwagierka innego radnego Michała Lewandowskiego, również z SLD. Radna dorabia także tajemniczymi zleceniami. Rocznie zarabia 199.639,11 zł, miesięcznie – 16.636,59 zł.

Tomasz Tyl pracuje w Wodociągach Częstochowskich jako inspektor ds. technicznych. Na godziwe wynagrodzenie w wysokości 145.094,35 zł, miesięcznie – 12.091,20 zł może liczyć dzięki zależnościom partyjnym.

Michał Lewandowski objął mandat radnego po Ewelinie Balt, która została członkiem zarządu Wodociągów Częstochowskich, a że nie można tego łączyć z funkcją miejskiej radnej, wybrała pracę w spółce. Lewandowski jest kierownikiem Wydziału Strefy Parkowania w Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie. Prywatnie jest synem Rafała Lewandowskiego, byłego prezesa Oczyszczalni Ścieków „Warta” i szwagrem radnej Ewy Lewandowskiej. Rocznie zarabia 144.424,32 zł, miesięcznie – 12.035,36 zł.

Emilia Skrzypczyńska wcześniej pracowała w urzędzie miasta, w wydziale kultury, promocji i sportu. To na pół etatu, bo na drugie pół była sekretarzem Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Administracji Publicznej. Obecnie dzięki zależnościom partyjnym pracuje w Oczyszczalni Ścieków „WARTA”. Rocznie wyciąga 144.233,44 zł, miesięcznie – 12.019,45 zł.

Sebastian Trzeszkowski to najmłodszy wśród częstochowskich radnych, ma zaledwie 29 lat. Jest członkiem SLD, co dało mu szansę na pracę jako inspektor w MPK. Wcześniej był asystentem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, dopóki Sejm nie zakazał zatrudniania asystentów i doradców w samorządach. Założyciel stowarzyszenia „Aktywna Częstochowa”, zajmującego się lewicową propagandą przy pomocy portalu internetowego oraz gazety. Trzeszkowski wsławił się w ostatnim czasie głośną akcją przejęcia Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jego zarobki – dzięki partii – są imponujące: 141.972,02 zł rocznie, miesięcznie – 11.831 zł.

Iwona Zbrojkiewicz zastąpiła w radzie miasta Zdzisława Wolskiego, który rok po wyborach samorządowych, wystartował w wyborach parlamentarnych i został wybrany posłem. Zbrojkiewicz znalazła się w radzie miasta tylko dlatego, że Marek Czerwiński, który miał pierwszeństwo przy obsadzaniu mandatu po Wolskim, nie zrezygnował z pracy w urzędzie miasta, a to był warunek objęcia mandatu radnego. Zbrojkiewicz jest biologiem, ale w swoim zawodowym życiu zajmowała się analityką medyczną. Prowadziła własne laboratorium analityczne, kierowała też szpitalnymi laboratoriami na Zawodziu, Tysiącleciu i Hutniczym. Obecnie przebywa na emeryturze i rocznie pobiera 109.564,34 zł, miesięcznie – 9.130,36 zł. 

Radna Iwona Zbrojkiewicz jest jedną z dwóch osób (wraz z radnym Ryszardem Szczuką), które nie muszą partii się kłaniać z powodów zawodowych.

***

TOMASZ BLUKACZ
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:
9 tys. zł
Papiery wartościowe: Fundusze PPE – indywidualny wariant gromadzenia środków, kat. C 59.513,40 zł, w tym 36.774,77 zł PZU Akcji Krakowiak oraz 22.738,03 zł PZU Akcji Globalnych
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości:
* dom 145,08 mkw. o wartości 900 tys. zł (współwłasność);
* mieszkanie 47 mkw. o wartości 220 tys. zł (współwłasność);
* działka 0,0956 ha z drogą dojazdową o wartości 150 tys. zł (współwłasność)
Dochody:
* należność ze stosunku pracy – 151.474,08 zł;
* działalność wykonywana osobiście – 9.285 zł;
* dieta radnego – 46.381,80 zł;
* program 500+ – 6.000 zł
Dochód łączny: 213.140,88 zł (miesięcznie – 17.761,74 zł)
Mienie ruchome:

* Ford Focus Titanium / 2011 rok (współwłasność);
* Ford Fiesta / 2014 rok (współwłasność)
Kredyty: kredyt na zakup domu w Santander Bank Polska S.A na okres 25 lat, do spłaty 311.122,25 zł
Pełnione funkcje: członek rady nadzorczej w TAURON SERWIS Sp. z o.o. w Jaworznie od 13.01.2022.

MAŁGORZATA IŻYŃSKA
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 79.840 zł;
* 4.500 USD;
* 9.000 euro
Papiery wartościowe:
* PPE Investors/Parasol FIO – 12.528,33 zł;
* ING Generali Korona – 71.252,97 zł;
* ING Ostrożny – 64.753,01 zł;
* PIONIER – 20.863,63 zł;
* wartość jednostek PIONIER obligacji dolarowych 1.709,72 USD;
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości:
* dom 400 mkw. o wartości 1.150.000 zł (1 współwłasności);
* mieszkanie 49 mkw. o wartości 150 tys. zł (osobny majątek męża);
* działka 1.797 mkw. o wartości 500 tys. zł (współwłasność)
Dochody:
* dieta radnej – 37.843,33 zł;
* umowa o pracę – 148.608,58 zł;
* umowa zlecenie – 31.372,01 zł;
* ZAiKS – 1.483,44 zł
Dochód łączny: 219.307,36 zł (miesięcznie – 18.275,61 zł)
Mienie ruchome:

* Volvo C70 / 2007 rok;
* Toyota Camry / 2020 rok
Kredyty: kredyt hipoteczny w Millenium Bank S.A. na okres 30 lat na rozbudowę domu na kwotę 52.331,03 CHF, do spłaty 25.538,75 CHF.

DARIUSZ KAPINOS
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 140 tys. zł;
* 10 tys. euro
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości:
* szeregówka 181,72 mkw. o wartości 315 tys. zł na działce 350 mkw. o wartości 70 tys. zł (współwłasność);
* boks garażowy o wartości 24 tys. zł (współwłasność)
Dochody:
* stosunek pracy – 64.445,67 zł;
* działalność wykonywana osobiście – 52.762,07 zł;
* dieta radnego – 44.305,44 zł;
* 1/6 ze sprzedaży mieszkania – 33.000 zł;
* 1/6 ze sprzedaży działki o pow. 4.627 mkw. – 21.000 zł;
* darowizna od mamy – 46.000 zł
Dochód łączny: 261.513,18 zł (miesięcznie – 21.792,77 zł)
Mienie ruchome:

* Mazda 6 2.0 / 2019 rok (współwłasność małżeńska);
* Mazda CX3 / 2020 rok (współwłasność małżeńska)
Kredyty:
* kredyt w Santander Consumer Bank na zakup samochodu Mazda 6 na kwotę 111.265,37 zł, do spłaty 79.016,48 zł;
* kredyt w Santander Consumer Bank na zakup samochodu Mazda CX3 na kwotę 82.466,63 zł, do spłaty 65.575,18 zł;
* kredyt hipoteczny w PKO BANK na kwotę 357.494,45 zł, do spłaty 52.907,21 zł.

ŁUKASZ KOT
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 25.493,50 zł;
* 500 USD;
* 420 euro
Papiery wartościowe: Fundusz Pekao Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego – 4.350 zł
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości:
* mieszkanie 46,20 mkw. o wartości 200 tys. zł (rozdzielność majątkowa);
* działka 2.270 mkw. o wartości 40 tys. zł (majątek odrębny)
Dochody:
* dieta radnego – 46.614,59 zł;
* umowa o pracę – 6.120 zł;
* umowa o pracę – 148.751,74 zł
* umowa zlecenie – 125 zł
* Szpital Miejski Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich – 33.991,68 zł;
* najem nieruchomości – 25.200 zł
Dochód łączny: 260.803,01 zł (miesięcznie – 21.733,58 zł)
Mienie ruchome:

* Kia Optima / 2018 rok (rozdzielność małżeńska);
* Zestaw Żetonów ,,Historia Orła Białego’’ (rozdzielność małżeńska);
* Rower Trek Fuel Ex 9.8 27,5 Plus (rozdzielność małżeńska)
Kredyty:
* preferencyjny kredyt mieszkaniowy z dopłatami do oprocentowania w PKO na kwotę 152.905 zł, do spłaty 43.000 zł;
* kredyt samochodowy BNP Paribas, do spłaty 18.714,41 zł
Pełnione funkcje: członek rady nadzorczej w Szpitalu Miejskim Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich od 05.11.2021.

EWA LEWANDOWSKA
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 360 tys. zł;
* 7.200 euro
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości: mieszkanie 139,90 mkw. o wartości ok. 600 tys. zł (współwłasność)
Dochody:
* umowa o pracę ZGM TBS – 130.642,65 zł;
* umowa zlecenie – 25.084,06 zł;
* dieta radnej – 43.912,40 zł
Dochód łączny: 199.639,11 zł (miesięcznie – 16.636,59 zł)
Mienie ruchome:
Volvo V40 / 2013 rok
Kredyty: brak
Pełnione funkcje: kierownik Referatu Kadr w ZGM TBS w Częstochowie.

MICHAŁ LEWANDOWSKI
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności: 50 tys. zł
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości: dom 120 mkw. na działce 257 mkw. – wartość 500 tys. zł
Dochody:
* dochód uzyskany w MZD Częstochowa – 105.772,80 zł;
* dieta radnego – 38.651,52 zł
Dochód łączny: 144.424,32 zł (miesięcznie – 12.035,36 zł)
Mienie ruchome:
Opel Mokka / 2013 rok
Kredyty:
* pożyczka wobec rodziców, podział majątku 70 tys. zł;
* pożyczka wobec brata, podział majątku 50 tys. zł
Pełnione funkcje: kierownik Wydziału Strefy Parkowania w Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

ZBIGNIEW NIESMACZNY
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 197.300 zł;
* 1.400 USD;
* 300 euro
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości:
* dom 373,82 mkw o wartości 600 tys. zł (współwłasność);
* mieszkanie 47,57 mkw o wartości 600 tys. zł;
* działka budowlana 950 mkw o wartości 190 tys. zł (współwłasność);
* lokal użytkowy 243 mkw o wartości 266 tys. zł
Dochody:
* jednoosobowa działalność gospodarcza: informatyka, budownictwo – 5.412,72 zł;
* umowa o pracę w Związku Komunalnym Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie – 173.330,87 zł;
* dieta radnego – 51.535,32 zł;
* członek Rady Nadzorczej: Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. Sosnowiec – 37.955,06 zł;
* Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie – ZFSS – 1.590 zł
Dochód łączny: 269.823,97 zł (miesięcznie – 22.485,33 zł)
Mienie ruchome:
Volkswagen Passat / 2007 rok (współwłasność)
Kredyty: kredyt budowlano-hipotetyczny ING Bank Śląski na kwotę 167.463,58 CHF, do spłaty 99.999,55 CHF (wspólność majątkowa)
Pełnione funkcje:
* przewodniczący Rady Miasta Częstochowa;
* członek Rady Nadzorczej w Agencji Rozwoju Lokalnego SA, Sosnowiec od 26.05.2011.

EMILIA SKRZYPCZYŃSKA
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 20 tys. zł;
* PPE Investors TFI – 8.800,64 zł
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości: działka budowlana 0,0788 ha z domkiem rekreacyjnym o wartości 120 tys. zł (współwłasność)
Dochody:
* umowa o pracę – 106.945,93 zł;
* dieta radnej – 37.287,51 zł
Dochód łączny: 144.233,44 zł (miesięcznie – 12.019,45 zł)
Mienie ruchome:
brak
Kredyty:
* Volkswagen Bank GmbH – do spłaty 86.669,80 zł;
* PSA Consumer Polska – do spłaty 37.407 zł.

RYSZARD SZCZUKA
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 158.470,96 zł;
* 106,45 euro
Papiery wartościowe: Bank Handlowy 101 sztuk na kwotę 7.635,60 zł
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości:
* dom 110 mkw. o wartości 350 tys. zł (współwłasność);
* budynek mieszkalny 210,4 mkw. na działce 2.900 mkw. o wartości 550 tys. zł (współwłasność);
* mieszkanie 53 mkw. (współwłasność) – [o nieokreślonej wartości ze względu na nieczytelny wpis w oświadczeniu];
* lokal użytkowy 74 mkw. o wartości 90 tys. zł;
* działka 750 mkw. o wartości 50 tys. zł;
* garaż 16 mkw. o wartości 20 tys. zł (współwłasność);
* garaż 16 mkw. o wartości 20 tys. zł (współwłasność)
Dochody:
* prezes Zarządu Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” – 539.559,87 zł;
* dieta radnego – 46.381,80 zł;
* świadczenie emerytalne – 130.696,98 zł;
* najem lokalu użytkowego – 31.180,61 zł
Dochód łączny: 747.819,26 zł (miesięcznie – 62.318,27 zł)
Mienie ruchome:

* Audi A6 / 2019 rok;
* motocykl HD / 2006 rok;
* Nissan Qashqai / 2016 rok
Kredyty: kredyt w Banku Spółdzielczym w Konopiskach w wysokości 490 tys. zł na zakup mieszkania – spłacony
Pełnione funkcje: prezes Zarządu Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca”.

SEBASTIAN TRZESZKOWSKI
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:

* 18.750 zł;
* 350 GBP;
* 400 euro
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: 95 udziałów w interes.pl Sp. z o.o.
Nieruchomości: brak
Dochody: 
* stosunek pracy i działalność wykonywana osobiście – 87.242,82 zł;
* dieta radnego – 38.651,52 zł;
* zbycie papierów wartościowych – 16.077,68 zł
Dochód łączny: 141.972,02 zł (miesięcznie – 11.831 zł)
Mienie ruchome: 

* Honda Civic / 2017 rok;
* domena www.interes.pl
Kredyty: 
* kredyt gotówkowy mBank na kwotę 85.420,09 zł, do spłaty 46.089,04 zł;
* kredyt gotówkowy mBank na kwotę 16.392,60 zł, do spłaty 5.339,87 zł
Pełnione funkcje: 
* prezes Zarządu w interes.pl Sp. z o.o.;
* specjalista w MPK Częstochowa.

TOMASZ TYL
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności: 

* konto oszczędnościowe 15 tys. zł;
* lokata terminowa 12 tys. zł;
* 1.091,35 USD
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości: 
* mieszkanie 36,6 mkw. o wartości ok. 260 tys. zł;
* mieszkanie 31 mkw. o wartości ok. 120 tys. zł;
* działka rekreacyjna o wartości ok. 50 tys. zł
Dochody: 
* dieta radnego – 44.305,44 zł;
* umowa o pracę Wodociągi Częstochowskie – 100.788,91 zł
Dochód łączny: 145.094,35 zł (miesięcznie – 12.091,20 zł)
Mienie ruchome: 

* Kia Ceed 1.4 / 2014 rok o wartości ok. 15 tys. zł;
* Kia Sportage 1.6 / 2019 rok o wartości ok. 80 tys. zł
Kredyty: pożyczka PKPZ Wodociągi Częstochowskie – 14.700 zł.

IWONA ZBROJKIEWICZ
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Oszczędności:
brak
Papiery wartościowe: brak
Udziały i akcje: brak
Nieruchomości: 
* dom 158 mkw. o wartości 450 tys. zł;
* działka pod domem 743 mkw. o wartości ok. 150 tys. zł;
* inne nieruchomości: rolna 3,8 ha o wartości ok. 10 tys. zł (współwłasność)
Dochody: 
* emerytura – 71.735,95 zł;
* dieta radnej – 37.828,39 zł
Dochód łączny: 109.564,34 zł (miesięcznie – 9.130,36 zł)
Mienie ruchome:
brak
Kredyty: 
* kredyt w BOŚ Bank (fotowoltaika) 12.400 zł;
* kredyt w CA – 11.500 zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content