Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kontrakty CFD – jak inwestować w instrumenty pochodne?

Inwestowanie na giełdzie może przyjąć różne formy, a poza zakupem tradycyjnych akcji można inwestować również w instrumenty pochodne, czego przykładem są kontrakty CFD. Czym one są? Jak w nie inwestować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są kontrakty CFD?

Kontrakty CFD to skrót od angielskiego wyrażenia contract for difference, które odnosi się do instrumentów pochodnych przyjmujących formę kontraktu na różnicę cenową. Używając prostego języka można stwierdzić, że jest to pewien rodzaj dwustronnego zakładu odnoszącego się do tego, jak będzie kształtowała się cena instrumentu bazowego, na którym opiera się dany kontrakt CFD. W efekcie kontrakty CFD pozwalają inwestorom zarabiać zarówno przy wzroście wartości instrumentu bazowego, jak i jego spadku. W tym miejscu warto podkreślić, że samym instrumentem bazowym mogą być nie tylko akcje, ale także waluty, surowce, indeksy giełdowe, ETF-y, a nawet kryptowaluty.

Jak inwestować w kontrakty CFD?

Inwestowanie w kontrakty CFD na pozór mogłoby się wydawać czymś mało dostępnym, a co za tym idzie dedykowanym wyłącznie dla niewielkiego grona inwestorów. W rzeczywistości handlować kontraktami może każdy. Warunkiem koniecznym jest bowiem wyłącznie posiadanie odpowiedniego rachunku maklerskiego, który umożliwi zakup kontraktów CFD. Jego otwarcie oferuje między innymi Saxo broker, który umożliwia inwestowanie w ponad 19 tys. różnych kontraktów CFD. Otwarcie rachunku inwestycyjnego pozwala zacząć inwestować, czyli grać na wzrost lub spadek danego kontraktu. Szczegółowy mechanizm opisuje artykuł, w którym znajduje się instrukcja inwestowania w kontrakty CFD.

Inwestowanie w kontrakty CFD – ryzyko

Chcąc zacząć inwestować w kontrakty CFD należy zdawać sobie sprawę z ryzyka, które wiąże się z tego typu transakcjami. W jego efekcie inwestor może zarówno pomnożyć posiadany kapitał, jak i go stracić. Szczególnie ryzykowne może być nieumiejętne korzystanie z dźwigni finansowej, ponieważ jest to mechanizm pozwalający na otwieranie pozycji, których wartość jest zdecydowanie wyższa niż posiadany kapitał, który pełni w tym przypadku rolę depozytu zabezpieczającego. W efekcie każda błędna decyzja może skutkować jego błyskawiczną utratą. W związku z tym należy dążyć do minimalizowania ryzyka, co jest możliwe dzięki zdobywaniu doświadczenia oraz poszerzaniu wiedzy na temat inwestowania w kontrakty CFD.
Podsumowując należy stwierdzić, że inwestowanie w kontrakty CFD pozwala osiągać duże zyski, ponieważ inwestorzy mogą zarabiać zarówno na wzrostach, jak i spadkach. Skuteczność w dużej mierze zależy jednak od umiejętnego minimalizowania ryzyka inwestycyjnego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content