Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kolejny strajk – tym razem policjantów

Już ponad miesiąc trwa strajk włoski funkcjonariuszy prewencji w Katowicach. Nie ma głośnych żądań i transparentów. Są za to pouczenia – zamiast mandatów.

Do policjantów z Katowic dołączyli funkcjonariusze oddziałów prewencji z Częstochowy i Bielska-Białej. Ich cichy strajk jest odpowiedzią na trwające trzy lata zamrożenie uposażeń i zapowiedź kontynuacji tej polityki na rok przyszły. Proponowane przez rząd zmiany dotyczą: likwidacji możliwości łączenia emerytury z rentą w odniesieniu do osób obecnie zatrudnionych, zmian w zakresie orzecznictwa inwalidzkiego, reform emerytur, braku waloryzacji uposażeń i ich „racjonalizacja” (80 proc. za zwolnienia lekarskie), obniżenia wypłat tzw. „mundurówki” w oddziałach prewencyjnych, uwłaczającej – zdaniem policjantów – stawki 14,08 zł dla funkcjonariuszy pracujących przy zabezpieczaniu Euro 2010.
Podczas zeszłotygodniowego Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego podjęto uchwałę o rekomendowaniu przystąpienia do protestu wszystkim funkcjonariuszom województwa śląskiego. Policjanci dostali również zalecenie „prowadzenia wszelkiego rodzaju czynności policyjnych bardzo skrupulatnie, zgodnie ze wszystkimi przepisami, zaleceniami i algorytmami postępowania (kontrole, czynności procesowe itp.)”.
Co prawda ustawa o Policji zabrania funkcjonariuszom strajkować, nie zabrania jednak protestować. Jednocześnie stosowana przez funkcjonariuszy forma protestu nie jest tożsama z przyzwoleniem na popełnianie przestępstw. Protest dotyczy pouczania za drobne wykroczenia, które nie stwarzają zagrożenia dla bezpieczeństwa. – Jest to nasza odpowiedź dla Ministra Finansów, może ograniczenie wpływów z mandatów do budżetu da mu do myślenia – powiedział Wiesław Budak, wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa śląskiego.
Strajk policjantów z województwa śląskiego poszerza swój zasięg. Podobne działania podjęli już funkcjonariusze z województwa dolnośląskiego i pomorskiego. Związkowcy zastanawiają się też nad zaostrzeniem form protestu. Jedną z nich miałoby być wprowadzenie „Dnia zdrowego Policjanta”, podczas którego jednocześnie udaliby się na badania lekarskie. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. – Podkreślam a zarazem ostrzegam, że wszelkie wymienione pomysły „geniuszy” odpowiedzialnych za funkcjonowanie policji i innych służb mundurowych są źródłem ogromnej frustracji środowiska, w którym panują nastroje przypominające otwartą beczkę prochu – wystarczy jedna iskra, żeby zdetonować otwarty konflikt – powiedział Antoni Duda, przewodniczący ZG NSZZ Policjantów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content