Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Gremialnie opuścili Lewicę, także senator z Częstochowy

Jak podają krajowe portale internetowe, Lewicę opuszcza pięcioro kluczowych polityków. To ogromny cios dla Nowej Lewicy i jej szefów – Czarzastego oraz Biedronia. W Sejmie Lewica utraciła trzech posłów:  Joannę Senyszyn, Roberta Kwiatkowskiego i Andrzeja Rozenka. Obecnie Czarzasty i Biedroń mają zaledwie 44 posłów. Znacznie gorzej sytuacja wygląda w Senacie, bowiem Lewica nie ma już ani jednego swojego senatora. Odeszli: wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz senator ziemi częstochowskiej Wojciech Konieczny. 

Gabriela Morawska-Stanecka, Wojciech Konieczny, Andrzej Rozenek, Robert Kwiatkowski i Joanna Senyszyn wyszli z własną inicjatywą parlamentarną i założyli koło parlamentarne o nazwie Polska Partia Socjalistyczna. Szefem nowego ugrupowania jest senator z Częstochowy Wojciech  Konieczny. Członkowie nowego koła PPS już zapowiedzieli, że w pierwszej kolejności zajmą się projektem radykalnie zaostrzającym przepisy aborcyjne. 

Kości niezgody

Wielu polityków, także z Lewicy przyznaje, że do rozłamu dojść musiało. Nie jest tajemnicą, że konflikty z Włodzimierzem Czarzastym a niektórymi członkami, trwały od dawna. Tak jak w przypadku senator Gabrieli Morawskiej-Staneckiej. Zaledwie kilka tygodni temu chciała ubiegać się o funkcję szefowej śląskich struktur Nowej Lewicy i współrządzić wraz z europosłem z Częstochowy Markiem Baltem (dotychczasowym szefem). Jednak Czarzasty uniemożliwił pani senator zostanie delegatką, a Balta zablokował, zawieszając go w prawach członka partii. Nowymi współprzewodniczącymi na śląsku zostali poseł Maciej Kopiec oraz prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.
Otwarty konflikt z liderem frakcji SLD, Włodzimierzem Czarzastym od dawna miał także poseł Andrzej Rozenek, który swego czasu chciał powalczyć o fotel szefa Nowej Lewicy. Polityk, najzwyczajniej w świecie, nie został przyjęty do partii, kiedy formalnie powstało nowe ugrupowanie. Pierwsze zgrzyty pomiędzy Rozenkiem a Czarzastym sięgają czasów negocjacji Lewicy z rządem w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Poseł Rozenek potępił działania swoich kolegów partyjnych, przekonując, że z Prawem i Sprawiedliwością nie wolno negocjować w żadnej kwestii.
Posłance Joannie Senyszyn również nie po drodze z Nową Lewicą i Czarzastym. Odchodząc teraz przypomniała, że 22 lata temu tworzyła SLD, który był partią demokratyczną, lewicową, a nie PiS-em. Senyszyn od początku wyjątkowo krytycznie patrzyła na proces jednoczenia obu lewicowych partii SLD i Wiosny. Ta ostatnia liczy zaledwie 1.200 członków, podczas gdy SLD składa się z 24.000 działaczy.

Już bardziej nie być, niż być…

Na tym nie koniec kłopotów Nowej Lewicy. Coraz częściej słychać głosy niezadowolenia z kierunku, w którym zmierza partia i sposobu jej rządzenia od ważnych posłów do Parlamentu Europejskiego – Leszka Millera, Bogusława Liberadzkiego i Włodzimierza Cimoszewicza.
Ostatnie badania opinii publicznej potwierdzają niekontrolowany już przez zarząd partii chaos i są dla Nowej Lewicy poważnym ostrzeżeniem. Słupki wykazały wyraźny spadek poparcia dla koalicji SLD, Wiosny i Partii Razem. Dane pokazują, że Nowa Lewica może liczyć na zaledwie 5 proc. głosów. Gdyby więc dziś odbywały się wybory parlamentarne Lewica mogłaby w ogóle nie znaleźć się ani w Sejmie, ani w Senacie.

Udostępnij:

4 komentarzy

 • Anonim

  Każdy problem lewicy to miód na moje uszy

 • Anonim

  Każdy problem lewicy to miód na moje uszy

 • Tadek

  Kogo interesują lewackie przegrupowania? Z lewicą, tym bardziej ideami socjalistycznymi, to środowisko nie ma nic wspólnego.

 • Tadek

  Kogo interesują lewackie przegrupowania? Z lewicą, tym bardziej ideami socjalistycznymi, to środowisko nie ma nic wspólnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content