Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Czysta planeta dla wszystkich

Podczas ostatniej sesji rady miasta, częstochowscy radni wyrazili wolę bezpośredniego stosowania głównych strategicznych elementów wskazanych w Komunikacie Komisji Europejskiej „Czysta Planeta dla wszystkich”. Zawarta jest w nim długoterminowa wizja nowoczesnej, konkurencyjnej i neutralnej dla klimatu gospodarki.

W kompetencji samorządów lokalnych są wszystkie obszary, których dotyczą główne założenia Komunikatu Komisji Europejskiej COM (2018) 773. Osiągnięcie neutralnej dla klimatu emisji gazów cieplarnianych wymaga aktywnego udziału zarówno władz samorządowych jak i wszystkich sektorów gospodarki oraz mieszkanek i mieszkańców. Miasto Częstochowa może być więc aktywnym partnerem dla sektora przemysłowego oraz budowlanego i poprzez realizację przedsięwzięć na poziomie lokalnym może czynnie przyczyniać się do realizacji unijnej strategii klimatycznej.
 
Zgodnie z wizją przedstawioną w Komunikacie Komisji Europejskiej, Miasto Częstochowa może dążyć do osiągnięcia neutralności emisyjnej m.in. poprzez: przyspieszenie przejścia na czystą energię, zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, podwyższenie efektywności energetycznej budynków; upowszechnianie bezemisyjnej, opartej na sieci i zautomatyzowanej mobilności w transporcie drogowym; zrównoważone użytkowanie terenów naturalnych; ulepszenie infrastruktury i uodpornienie jej na zmianę klimatu.
 
Stosowanie rozwiązań mających zapewnić neutralność emisyjną przyniesie znaczne korzyści zarówno społeczne jak i środowiskowe. Wpłynie to na wszystkie aspekty funkcjonowania miasta – systemy energetyczne, transportowe, przemysł. Można się również spodziewać, że przejście na czystą energię, w dłuższej perspektywie, pobudzi wzrost gospodarczy i spowoduje powstanie nowych miejsc pracy. Ponadto, jednym z najważniejszych wyzwań samorządów jest rozwiązanie problemu niskiej emisji, coraz bardziej uciążliwej także dla częstochowianek i częstochowian. Stosowanie zaproponowanych rozwiązań pozwoli poprawić jakość powietrza w mieście, co w istotny sposób podniesie jakość życia jego mieszkańców.
 
Zakłada się, że główne cele strategiczne określone w Komunikacie Komisji Europejskiej COM (2018) 773, wyznaczą kluczowe obszary koncentracji działań władz samorządowych w perspektywie roku 2050.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content