Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

czasnajure.pl

Sprzątaj Jurę z aplikacjąJuż dziś możesz zgłosić wysypisko śmieci na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej! Możesz również uczestniczyć w akcji, wymieniając zebrane śmieci na sadzonki drzew, nasiona łąk kwietnych lub Przewodniki Jurajskie.

Fundacja Częstochowski Alarm Smogowy w ramach projektu „Jura bez plastiku 2020” stworzyła interaktywną mapę do lokalizacji dzikich wysypisk śmieci na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 

Szczegóły dotyczące aplikacji można znaleźć na stronie www.czasnajure.pl w zakładce: mapa. 

Po wejściu w zakładkę widoczna jest mapa, na której Fundacja zaznacza miejsca wszystkich przeprowadzonych już akcji sprzątania Jury. Nad interaktywną mapą znajduje się zakładka: zgłoś wysypisko. Przycisku tego używamy podczas naszej aktywności na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdy zaobserwujemy śmieci: butelki plastikowe, opony, tekstylia, odpady wielkogabarytowe i AGD, czyli dokładnie to, co nigdy nie powinno się tam znaleźć.
Następnym krokiem jest zrobienie zdjęcia dzikiego wysypiska i pobranie współrzędnych geograficznych, lokalizujących śmietnisko (trzeba sprawdzić swoją lokalizację). Potem wysyłamy zgłoszenie wraz z krótkim opisem zastanej sytuacji, np. wielkość wysypiska, jego rodzaj itp. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez administratora aplikacji. 
Zaraz potem sprawdzone miejsce pojawia się na interaktywnej mapie i jest oznaczone ikonką czerwonego kosza: trzeba posprzątać! 

Do projektu można także włączyć się, sprzątając oznaczone już na mapie zaśmiecone miejsca. Po wysprzątaniu należy zrobić zdjęcie uprzątniętego miejsca wraz z workowi zebranych śmieci. I tu już każdy uczestnik akcji wygrał!
Osoba, która posprzątała może zgłosić się do punktu koordynowania projektem: sklep Fundacji Rething przy ulicy Szymanowskiego 1 w Częstochowie (dawny PEWEX), w tygodniu w godzinach od 12  do 18, a tam czekają atrakcyjne nagrody, do wyboru: sadzonki drzew, mieszanka nasion łąka kwietna oraz Przewodnik Jurajski. W sklepie dostępne są też worki oraz rękawice, niezbędne do przeprowadzenia akcji sprzątania.
Zachęcamy wszystkich miłośników Jury Krakowsko-Częstochowskiej do uczestnictwa w akcji.

„Projekt sfinansował Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content