Znane są wyniki III edycji „Konkursu dla Młodych Architektów” organizowanego przez wydawnictwo „Builder”. Ze 143 zgłoszonych prac wybrano wąskie grono najlepszych projektów, których autorzy wykorzystali między innymi produkty z oferty CEMEX Polska.
Do konkursu odbywającego się w ramach projektu „Promujemy Polską Architekturę” zgłosiło się 1500 młodych architektów, a do drugiego etapu zakwalifikowano 19 projektów. Prace oceniała Kapituła pod przewodnictwem prof. Ewy Kuryłowicz, złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Polskich, wybitnych reprezentantów zawodu architekta, członków zarządu firm budowlanych i projektowych, w tym CEMEX Polska, a także członków redakcji i rady programowej miesięcznika „Builder”.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności w ramach trzech zadań, które pozwoliły zweryfikować ich pomysłowość, oryginalność oraz dbałość o detale, z jednoczesnym zachowaniem poprawności technicznej zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.
Pierwsze zadanie, „Willa miejska”, dotyczyło stworzenia koncepcji współczesnej willi, która w atrakcyjny sposób mogłaby wpisać się w tkankę miejską. Na podium stanęły trzy studentki architektury z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej – Soraya Hayatullah, Karolina Kiełpińska oraz Marika Mielec. W swoim projekcie zatytułowanym „Garaż” wykorzystały produkty CEMEX Polska do wykonania ścian zewnętrznych budynku.
„Miejsce do życia” to nazwa drugiego zadania konkursowego, zakładającego przygotowanie koncepcji nowoczesnego osiedla. Kapituła nie przyznała pierwszej nagrody, a drugą zdobył projekt „Energencja” Ady Jaśkowiec i Michała Strupińskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Trzecie miejsce zajął projekt „Divercity Apartments” Tomasza Piątka z MFA Biuro Architektoniczne. Ponadto, przyznano trzy wyróżnienia. Docenione przez Kapitułę projekty powstały z wykorzystaniem kruszyw i betonów dekoracyjnych DECO oraz białego cementu z oferty CEMEX Polska.
Ostatni projekt, który mogli stworzyć uczestnicy, „Wykreuj przestrzeń”, polegał na opracowaniu koncepcji przystanku autobusowego z poczekalnią i toaletą. We wszystkich projektach dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty CEMEX Polska, głównie biały cement oraz wspomniane produkty dekoracyjne. Pierwsze miejsce zajął projekt „Flauta” Marii Konopki i Anny Tuszyńskiej z Politechniki Poznańskiej oraz Pawła Furmanowskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
CEMEX Polska jako mecenas polskiej architektury, pokazuje młodym architektom nowoczesne rozwiązania pobudzające kreatywność i sprzyjające powstawaniu interesujących rozwiązań budowlanych. Produkty CEMEX Polska, wykorzystane w większości nagrodzonych projektów, to dowód na świadomość architektów w zakresie wysokiej jakości projektowanej architektury oraz innowacyjności zastosowanych metod budowy i wykończenia.