Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Było im dobrze, a czy będzie lepiej? cz. 2

Analiza początkowych i końcowych oświadczeń majątkowych radnych VIII kadencji część 2.

Jeszcze tylko kilka dni trwała będzie VIII kadencja rady miasta Częstochowy na lata 2018-2024. W pierwszych dniach maja w sali sesyjnej urzędu miasta pojawią się nowi radni.
Zanim jednak rozstaniemy się z radnymi VIII kadencji, tymi, którzy zdaniem elektoratu nie zasłużyli, a także tymi, którzy zasłużyli, by zasiadać w fotelach radnych – poddajmy analizie oświadczenia majątkowe wszystkich radnych mijającej kadencji rady miasta Częstochowy, porównując ich stan posiadania na początku kadencji, z jej końcem.
Jak bardzo i czy w ogóle radni powiększyli swoje majątki?

Dariusz Kapinos – radny VIII kadencji rady miasta Częstochowy
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Radny Dariusz Kapinos nie ma powodów do narzekań. Co prawda na początku kadencji był właścicielem ponad 45-metrowego mieszkania, a pod koniec już go nie miał, ale za to przez ostatnie lata spłacił większość kredytów. Z 370-tysięcznych zobowiązań finansowych pozostało mu do spłaty jedynie 47 tysięcy złotych. Przez 5 lat znacznie powiększył też swoje oszczędności i kupił samochód, którego wcześniej nie miał. Nabył Mazdę CX3 z 2020 roku.
Radny Dariusz Kapinos jest niczym moneta, ma dwa oblicza. Z jednej strony operatywny człowiek z przebłyskami empatii, a z drugiej bezwzględny gracz polityczny, dla którego nie istnieją żadne świętości. To on wraz z byłym już radnym Łukaszem Kotem zainicjował na sesji rady rady miasta głosowanie nad treścią uchwały: „Bogu niech będą dzięki, że mamy takiego Jarosława” – mając na myśli wiceprezydenta Jarosława Marszałka (Lewica).

Jacek Krawczyk – radny VIII kadencji rady miasta Częstochowy
(Wspólnie dla Częstochowy)
Radny Jacek Krawczyk dostał się do rady miasta Częstochowy VIII kadencji z listy Platformy Obywatelskiej. W trakcie jej trwania porzucił jednak rodzimą partię na rzecz Wspólnie dla Częstochowy. Dołączył do radnej Krystyny Stefańskiej, podobnie jak radni: Andrzej Sowa, Artur Gawroński i Jolanta Urbańska.
Z oświadczeń majątkowych radnego Krawczyka na początku i na końcu mijającej kadencji wynika, że „zamienił” 46-metrowe mieszkanie na działkę budowlaną. Zmienił też jeden z samochodów. Golfa V z 2006 roku zastąpił Fordem Kugą z 2022. Po latach pracy w biurze senatorskim Andrzeja Szewińskiego i krótkiej przygodzie w Śląskim Oddziale Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w roli zastępcy dyrektora, Krawczyk na dłużej zagrzał miejsce w Oczyszczalni Ścieków „WARTA” w Częstochowie. Pracuje tam jako pełnomocnik zarządu ds. Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej. W środku kadencji stracił natomiast członkostwo w radzie nadzorczej Sosnowieckiej Sieci Szerokopasmowej.

Renata R. Kluczna

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content