Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Benefis Ryśka Kadziaka – Największe wydarzenie muzyczne roku

W ostatnią niedzielę w sali widowiskowej MOK w Kłobucku odbył się jubileuszowy koncert z okazji 40-lecia działalności nestora polskiego bluesa Ryśka Kadziaka i 20-lecia działalności formacji „MURPHY BLUES”.

A jest co wspominać: gitarzysta, autor tekstów i muzyki — rozpoczął swoją muzyczną działalność w rodzinnym Kłobucku, o którym nie zapominał nadmieniać, niezależnie od miejsca, w którym bywał. Dzięki niezwykłemu uporowi i autentycznej, szczerej miłości dla ukochanego bluesa, ani na chwilę nie zerwał swojego romansu z muzyką.Benefis był ukoronowaniem jego dotychczasowym osiągnięć. Zaczęło się od życzeń, od „Kapeli u Andrzeja”, grupy muzyków z Maćkiem Klaklikiem oraz od publiki.
Najważniejszą imprezę muzyczną Kłobucka rozpoczęło trio z formacji „BREAK MASZYNA”  z Częstochowy z diabolicznym liderem, wokalistą. Publika szybko się rozgrzała, a temperaturę podniósł jeszcze bardziej kłobucki team bluesowy „SKL BLUES”, wykonując szaleńczo, kompozycje Tadeusza Nalepy, bluesmanów amerykańskich i własne. Szczególnie teksty „Nałogu” oraz „Miłości i Nienawiści” przemówiły do publiki. Przejmujące teksty tych utworów przywodziły w pamięci Ryśka Riedla i jego „Dżem”, szczególnie że głęboki, przejmująco męski głos Witka Dominika, poparty wirtuozerią na harmonijce Staśka Rubika oraz maestrią pozostałej trójki muzyków – pozwoliły publiczności delektować się bluesem.
Przeżycia wszystkich na sali sięgnęły zenitu, gdy na scenę wdarli się jubilaci z „Murphy Blues”. Czwórka muzyków z Ryśkiem Kadziakiem wykonała brawurowo wiązankę tematów bluesowych. W połowie koncertu pojawił się zapomniany muzyk z pierwszej formacji Artur „Kobył” Przybylski, przekazując serdeczne pozdrowienia bluesowe z Pomorza.
Gdy wydawało się, że nic większego już się zdarzyć nie może, scenę opanowało trio seniorów bluesa z „EASY RIDER” z Dolnego Śląska, grający bluesa już od 1980 roku. Jacek Gazda – basista grający z Niemenem, Nalepą i innymi gwiazdami, Jarek Wodziński- perkusja, Andrzej Wodziński – wokal, gitara, dali taki popis, że długo będą pamiętani w Kłobucku.
Szkoda tylko, że na tak niepowtarzalną ucztę muzyczną i intelektualną, nie udało się zebrać pełnej widowni. No cóż…, nie ma co wymagać zbyt wiele – to przecież tylko Kłobuck. 
Na koniec był szampan, „Sto lat” odśpiewane przy akompaniamencie pianina, świetne sałatki, śledziki, mięsa i tak niepostrzeżenie wybiła północ.
A ja tam byłem, tonic i wódkę też… piłem.

Udostępnij:

3 komentarzy

  • klobuczanka@onet.pl

    “Szkoda tylko, że na tak niepowtarzalną ucztę muzyczną i intelektualną, nie udało się zebrać pełnej widowni”. Tak to jest z wieśniakami, wolą walić łbami w ścianę i narzekać – społeczne kaleki (SKL).

  • marek87@onet.poczta.pl

    Szkoda, że zabrakło promocji tego wydarzenia. Wybrał bym się chętnie ze znajomymi, z Częstochowy.

  • marek87@onet.poczta.pl

    Szkoda, że zabrakło promocji tego wydarzenia. Wybrał bym się chętnie ze znajomymi, z Częstochowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content