Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Animus Silesiae dla marszałka województwa

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski został uhonorowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wyróżnieniem „Animus Silesiae”. Nagrodę wręczono podczas spotkania podsumowującego tegoroczną działalność w siedzibie zespołu. Wyróżnienie „Animus Silesiae” zostało ustanowione, by honorować wybitne osobowości i autorytety, które inspirację do swojej pracy czerpią z bogatego dziedzictwa ziemi śląskiej.

„To nagroda dla osób obdarzonych śląskim duchem, które potrafią tego ducha tchnąć w innych. Bez wątpienia taką osobowością jest pan marszałek Jakub Chełstowski. W swojej pracy harmonijnie łączy zaangażowanie, kompetencje i miłość do Śląska, udowadniając że animus silesiae – śląski duch – może być inspiracją do działania ponad wszelkimi podziałami. Nadanie najwyższego zaszczytu, jakim może obdarzyć zespół, jest z pewnością honorem dla osoby wyróżnionej, ale też staje się honorem dla nas, którzy w gronie swoich laureatów mają postać tak znamienitą” – napisano w laudacji wygłoszonej podczas uroczystości wręczenia tytułu.

– Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to niewątpliwie wizytówka naszego regionu. Nie ma chyba miejsca na świecie, gdzie nie dotarła jego twórczość, a przez to kultura naszego regionu i Polski. „Śląsk” to zespół wielopokoleniowy, gdzie najmłodsi mają szansę czerpać z doświadczeń starszych. To ciężka praca wielu ludzi, która przekłada się na ogromny sukces zespołu. Dlatego zwiększyliśmy finansowanie zespołu o parę milionów złotych i będziemy to czynić konsekwentnie w kolejnych latach – powiedział odbierający wyróżnienie marszałek Chełstowski 

Dyrektor „Śląska”, Zbigniew Cierniak tak podsumował mijający rok: 

– Za Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” kilkanaście miesięcy bogatych w przedsięwzięcia związane z obchodami Roku Stanisława Hadyny, jubileuszem 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki i świętowaniem 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich. W kalendarzu pojawiło się wiele koncertów nawiązujących wciąż do 100-lecia odzyskania niepodległości oraz duża trasa koncertowa z okazji 100-lecia polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych. Oprócz licznych występów i działań edukacyjnych, pojawiły się także nowe płyty, wystawy, konferencje naukowe oraz tematyczne spotkania szkół. Z końcem roku liczba zrealizowanych koncertów sięga niemal 200, a zespół podziwiało w sumie ponad 300 tysięcy widzów, nie licząc wielotysięcznej liczby telewidzów m.in. Eurowizji Junior, transmisji wydarzeń, w których uczestniczył zespół.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content