Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Adres bez dojazdu

– Zabrano nam jedyny dojazd do bloku, nie ma dla nas miejsc parkingowych, a co najgorsze nie zaproponowano nam żadnego innego rozwiązania. Dziś, gdy podwozimy kogoś z rodziny, krążymy wokół bloku, by choćby na chwilę zatrzymać samochód. A parkowanie? To już poważniejsza sprawa…, zostawiamy nasze auta w często dużej odległości od budynku – twierdzą lokatorzy Śląskiej 30.

Budynek nazwany „Śląska 30” stoi przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ulicą Focha. Dojazd do niego możliwy jest wyłącznie od ulicy Nowowiejskiego. Droga wewnętrzna prowadzi do ostatniego bloku „Śląska 30”, ale wcześniej przy ulicy wewnątrz „osiedla” stoją bloki Nowowiejskiego 13 i 15. Mieszkańcy blokowiska przez lata żyli w symbiozie – dzielili się jedną drogą wjazdową i niewielką liczbą miejsc parkingowych.
– Tak było przez kilkadziesiąt lat, do czasu, gdy w nasze sprawy wmieszał się Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej. Teraz mieszkańcy, sąsiadujących ze sobą bloków skłócili się, bo miasto wydzierżawiło drogę wewnętrzną i parkingi tylko jednemu budynkowi: Nowowiejskiego 15, administrowanemu przez ZGM. My ze „Śląskiej 30” nie możemy dostać się samochodami do naszego bloku, który stoi na końcu osiedla – nie mamy prawa przejazdu i nie mamy prawa parkowania – mówią lokatorzy tego bloku.

Kontrowersyjna decyzja o dzierżawie gruntu przez miasto, finalnie doprowadziła do sytuacji, w której mieszkańcy „Śląskiej 30” nie mogą podjechać pod swój blok.
 – Sąsiadka ma małe dzieci, inna ma starszą matkę, wszyscy od czasu do czasu potrzebujemy podjechać bezpośrednio pod budynek. Parkujemy w strefie płatnego parkowania lub na parkingu należącym do MOSiR-u, po 100 złotych miesięcznie od samochodu. Gdy przyjeżdża pogotowie pod klatki schodowe, dojeżdża po chodniku, bo mieszkańcy Nowowiejskiego 15 wjazd do drogi wewnętrznej zamknęli szlabanem na pilota – informuje Zarząd budynku.

Lokatorzy Wspólnoty Mieszkaniowej „Śląska 30” uważają, że decyzja miasta jest dla nich wielce krzywdząca.
– Zanim miasto podpisało umowę dzierżawy z mieszkańcami Nowowiejskiego 15, a było to w kwietniu 2014 roku, my kilka miesięcy wcześniej dopytywaliśmy się w ZGM-ie o ten teren, pisaliśmy pisma. Uważamy, że wszystkie bloki powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu tak ważnych dla wszystkich mieszkańców decyzji – wyjaśnia jedna z lokatorek.
Zupełnie inaczej sprawę stawia ZGM.
– Mieszkańcy „Śląskiej 30” przespali temat, bo propozycje współpracy z naszej strony były. Wtedy nie byli zainteresowani, a przecież trzeba płacić na dzierżawę, podatek gruntowy, trzeba teren odśnieżać i dbać o porządek, a to wszystko kosztuje. Nie może być tak, że mieszkańcy jednego bloku ponoszą całość kosztów, a pozostali tylko korzystają – mówi Sebastian Rozpondek, dyrektor ds. Wspólnot Mieszkaniowych w ZGM.
– Pan dyrektor mija się z prawdą. Interesowaliśmy się już od dawna, na długo przed podpisaniem przez miasto umowy dzierżawy z mieszkańcami Nowowiejskiego 15. Wówczas odpowiadano nam, że mamy się dogadać między Wspólnotami, a za naszymi plecami w tym czasie wydzierżawiono już teren – twierdzi zarządca.

Niezależnie od tego, która ze stron mówi prawdę, ZGM jako przedstawiciel miasta ma obowiązek dbania o wszystkich mieszkańców, nie tylko związanych z nim finansowo. Zwłaszcza że w bloku „Śląska 30” nadal mieszkają lokatorzy, którzy nie wykupili swoich mieszkań na własność, i rozliczają się z ZGM-em.

– Problem wymaga rozwiązania. Nie może być tak, że mieszkańcy naszego bloku „Śląska 30” są odcięci od świata, bez możliwości jakiegokolwiek pojazdu. Miasto ma obowiązek zapewnienie nam alternatywnego dojazdu – mówi jeden z lokatorów.

Udostępnij:

2 komentarzy

 • Anonim

  widocznie w bloku z miejcami parkingowymi na pilota mieszka jakiś SLDowski murgrabia

 • Anonim

  widocznie w bloku z miejcami parkingowymi na pilota mieszka jakiś SLDowski murgrabia

 • Syrenka

  murgrabia SLDowski dzisiaj to wał znaczy – ustosunkowany, zadowolony z siebie wał czyli patafian.

 • Syrenka

  murgrabia SLDowski dzisiaj to wał znaczy – ustosunkowany, zadowolony z siebie wał czyli patafian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content