(29.11.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!
Zakwasy w mięśniach. Jak sobie z nimi radzić?
Zakwasy to powstawanie kwasu mlekowego i kumulowanie się go w mięśniach. W związku z tym odczuwamy ból mięśni przy poruszaniu się. Na szczęście istnieją metody, które pomagają złagodzić ból mięśni, np:
* Gorąca kąpiel. Po dużym wysiłku, którego efektem są zakwasy, warto przygotować sobie gorącą kąpiel. Można dodać do wody parę kropel olejku do aromaterapii i poleżeć w wannie przynajmniej pół godziny. Wygrzane mięśnie powinny szybciej wrócić do dawnej sprawności.
* Masaż to dobra metoda na pozbycie się owego dyskomfortu. Rozluźnia mięśnie, a tym samym sprawia, że przestają one tak intensywnie boleć.
* Rozciąganie mięśni. Na bolące mięśnie bardzo dobre są ćwiczenia rozciągające. Nie jest to metoda najprzyjemniejsza w momencie, gdy odczuwamy ból, ale na pewno skuteczna. By zakwasy nie pojawiały się po każdym większym wysiłku, każde ćwiczenia fizyczne powinny być poprzedzone krótką rozciągającą rozgrzewką. Poza tym intensywność ćwiczeń powinna być zwiększana stopniowo.
Jak dbać o dekolt?
Sylwester i karnawał za pasem. Niejedna Pani będzie chciała wystąpić w wydekoltowanej sukni. Warto więc zadbać o tę część ciała zawczasu.
* Maseczka do pielęgnacji dekoltu. Do jej przygotowania potrzebujemy oleju lnianego. Jest on bardzo bogaty w składniki odżywcze i nawilżające. Olej wmasowujemy w skórę dekoltu i szyi. Pozostawiamy na skórze przez 30 minut, następnie wycieramy olejek ręcznikiem.
* Ujędrniający kompres z mleka. W szklance mleka gotujemy 1/2 szklanki otrąb pszennych. Po zagotowaniu na chwilę odstawiamy garnek na bok. Ciepłą papkę nakładamy na biust i dekolt i przykrywamy folią aluminiową. Po 15 minutach zmywamy kompres chłodną wodą.
* Zimny prysznic. Jednym z prostszych sposobów na ujędrnienie biustu jest naprzemienne polewanie piersi zimną i ciepłą wodą. Kończymy zawsze zimną wodą. Dzięki takiemu zabiegowi skóra lekko się napnie, ujędrni, a biust lekko uniesie. Ponadto zimny prysznic zapobiega rozstępom. Prysznic należy stosować codziennie przez kilka minut.
* Gimnastyka. Jednym z najważniejszych warunków, jakie musimy spełnić, aby nasz biust był piękny i jędrny, jest codzienna gimnastyka. Doskonały efekt daje pływanie. Można także wykonywać pompki lub ćwiczenie polegające na uniesieniu łokci na wysokość splotu słonecznego i złożeniu dłoni. Następnie naciskamy jedną dłonią na drugą, napinając jednocześnie mięśnie klatki piersiowej. Wytrzymujemy 15 sekund. Powtarzamy 4 razy.
Jak przygotować samochód do zimy?
Za oknem już kalendarzowa zima. Poniżej wymieniamy kilka czynności, które powinno się wykonać, aby zwiększyć komfort jazdy podczas tej pory roku, ale przede wszystkim, by zwiększyć bezpieczeństwo w trudnych zimowych warunkach.
* Wymiana opon na zimowe. Opony letnie należy wymienić na zimowe, kiedy temperatura spadnie poniżej 6 stopni C.
* Wymiana wycieraczek. Wycieraczki lub tylko gumki powinno się wymienić, jeśli na szybie po wycieraniu zostają smugi. W zimowe wieczory podczas opadów atmosferycznych widoczność i tak jest ograniczona, warto więc zadbać, by na szybie nie zostawały smugi, które jeszcze pogarszają sytuację.
* Sprawdzenie akumulatora. Zanim temperatura zacznie spadać w nocy poniżej zera, należy sprawdzić stan akumulatora. Niska temperatura ma negatywny wpływ na akumulator. Dlatego zaleca się sprawdzenie go. W zimie należy z umiarem korzystać z funkcji, które dodatkowo pobierają prąd, jak np. radio.
* Wymiana filtrów kabinowych. Zużycie filtrów kabinowych jest najczęstszą przyczyną nadmiernego zaparowania szyb podczas jazdy.
* Sprawdzenie hamulców. Na mokrej lub oblodzonej nawierzchni droga hamowania może wydłużyć się nawet ponad dwa razy. Jeśli podczas hamowania słyszysz niepokojące piski lub zauważyłeś, że ostatnio twoje auto wolniej hamuje, to warto zlecić przegląd układu hamulcowego samochodu. Natomiast jeśli z twoim autem nie dzieje się nic niepokojącego, to wystarczy sprawdzić poziom płynu hamulcowego.
* Kontrola oświetlenia. Należy koniecznie zadbać o prawidłowe działanie świateł. Dzięki nim samochód jest widoczny dla innych uczestników ruchu oraz kierowca widzi dokładnie drogę przed sobą.
* Sprawdzenie ciśnienia w kołach. Cieśninie w kołach odpowiada między innymi za trzymanie się nawierzchni przez pojazd na zakrętach. Powinno się sprawdzać je regularnie, przynajmniej raz na 4 tygodnie. Ponadto jeżdżąc z niskim ciśnieniem w kołach, zużywamy więcej paliwa.
* Zabezpieczenie zamków. Jeżeli masz problem z zamarzaniem zamków w aucie, to powinieneś posmarować je grafitem zanim pojawi się mróz. Niezbędny może się także okazać zakup odmrażacza.
* Zabezpieczenie drzwi. Uszczelki w drzwiach również należy zabezpieczyć przed działaniem niskich temperatur. Wystarczy posmarować je specjalnym środkiem lub po prostu gliceryną.
* Zakup płynu do spryskiwaczy. Wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy jest konieczna, ponieważ letni płyn zamarza w temperaturach poniżej zera.