(22.02.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!
Domowe sposoby na żylaki
Nieleczone żylaki mogą prowadzić do niewydolności żylnej oraz zapalenia żył głębokich, jak również do zatorów żylnych. Widoczność żył i bolesne dolegliwości z nimi związane można łagodzić domowymi sposobami.
1. Ocet jabłkowy poprawia krążenie i przepływ krwi, a dzięki temu zmniejsza opuchliznę nóg.
Niewielką ilość należy wylać na dłoń, a następnie masować delikatnie nogi, od kostek w stronę ud. Zabieg powtarzamy rano i wieczorem przez kilka miesięcy.
2. Oliwa z oliwek łagodzi stany zapalne w żyłach, a dodatkowo nawilża i uelastycznia skórę. Ten zdrowy tłuszcz pobudza cyrkulację krwi oraz redukuje ból nóg, towarzyszący żylakom. Wystarczy wymieszać oliwę z witaminą E w formie olejku w równych proporcjach i wykonać masaż nóg.
3. Czosnek wykazuje właściwości przeciwzapalne, poprawia krążenie krwi i usuwa toksyny z naczyń krwionośnych. Można go wykorzystać jako lecznicze okłady.
6 ząbków czosnku, sok z 3 pomarańczy oraz 2 łyżki oliwy z oliwek umieszczamy w czystym słoju i zostawiamy na min. 12 godzin. Po tym czasie, używamy kilku kropli mikstury do masażu żylaków. Po kilkuminutowym masowaniu owijamy nogi bawełnianą gazą i zostawiamy okład na całą noc. Efekt stosowania czosnkowych okładów jest widoczny po kilku miesiącach, pod warunkiem ich codziennego stosowania.
4. Pieprz cayenne jest źródłem witaminy C oraz bioflawonaidów, które pozytywnie wpływają na krążenie żylne oraz redukują ból i opuchliznę. Jak go stosować na żylaki?
W szklance gorącej wody należy rozpuścić 1 łyżeczkę przyprawy, wymieszać i wypić. Napój należy pić codziennie przez około 3 miesiące, aby zauważyć zmniejszenie dolegliwości związanych z żylakami.
5. Natka pietruszki.
Zielone listki są źródłem witaminy C – silnego przeciwutleniacza, który stymuluje produkcję kolagenu w skórze oraz wspomaga odnowę komórek. Zawiera również rutynę, która wzmacnia naczynia krwionośne, a przez to zmniejsza objawy żylaków. Jak wykorzystać natkę do leczenia żylaków?
Pęczek świeżych listków należy posiekać, a następnie gotować przez 5 minut. Mieszankę należy wystudzić, przecedzić i do płynu dodać po 1 kropli olejku różanego oraz nagietkowego. Mikstury używa się do masażu miejsc, w których widoczne są żylaki.
6. Witamina E.
By pozbyć się żylaków, a przy tym nie wydać za dużo pieniędzy, wystarczy kupić w aptece olejek z witaminą E. To skuteczny środek, który przyspiesza gojenie się żylaków.
Kilka kropli olejku należy wcierać w żyły ze zmianami chorobowymi. Można również wykorzystać krem z witaminą E.